Auto-Moto

Kari sítě nejenom na stavbu

Pojem kari sítě je znám pravděpodobně každému. Jen ve zkratce uvedeme, že se jedná o speciální typ hutního materiálu využitelný primárně na stavbách. Kari sítě jsou tvořeny z betonářské oceli. Zjednodušeně řečeno jste o ocelové dráty příslušného průměru svařené k sobě. Tím vzniká kari síť ve formě určité mříže. Využití tohoto produktu však není pouze na stavbách, jak by si mohl, kdo myslet.

Kari sítě pod drobnohledem

Kari sítě pochopitelně nabývají odlišných podob. Přece jenom, každý stavba si žádá něco trochu jiného a je třeba použít sítě odpovídajících rozměrů. Sítě se liší především svými jmenovitými rozměry. Nejčastěji si budete hlídat průměr podélného a příčného drátu. Důležitou roli sehrává také rozteč těchto drátů neboli velikost ok.

Volba konkrétní kari sítě je obvykle uvedena ve stavebním projektu. Pokud to někteří ještě nevědí, tak kari sítě jsou pokládány do betonových ploch, kde tvoří zpevňující článek. Právě s pomocí kari sítě prodloužíte životnost betonové plochy a podpoříte její maximální pevnost a odolnost. Z pohledu užití je tedy logické, že jsou vyžadovány kari sítě v odlišné velikosti.

Kde jinde využít kari sítě?

Sítě do betonu kari byly primárně vymyšleny právě ke stavebním účelům. Vynalézavost lidí je však nekonečná, takže postupem času se začaly objevovat také v jiných segmentech. Kari sítě například využijete jako oplocení dané plochy, což se hodí například zemědělcům. Tyto sítě ocení i zahrádkáři, protože po kari síti porostou popínavé rostliny i plodiny. Meze se v tomto směru zkrátka nekladou.

Ať tak či onak, kari sítě vybírejte primárně u spolehlivých dodavatelů, kteří prodávají sítě do betonu kari podléhající příslušným normám. Právě takové produkty se pyšní předkládanými vlastnostmi a splní svůj účel. Na kari sítích je příjemné také to, že je lze snadno upravovat a tvarovat.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top