Průmysl

Kde využijete I profil a plechy?

Hutní materiál je nepostradatelnou součástí staveb, o tom není žádných pochyb. Hodně využívaný je například I profil a plechy. Nepostradatelné prvky v podstatě každé nemovitosti přispívající k lepšímu a bytelnějšímu obydlí. Pokud nemáte představu o tom, k čemu využít tyto výrobky, začtěte se do následujících řádků.

I profil odlišných parametrů

Když se řekne I profil a plechy, v případě prvního jmenovaného produktu jde ve své podstatě o ocelové nosníky. Právě jejich označení „I“ je celkem jasně vypovídající, respektive ocelový materiál má tvar tohoto písmene. Nosníky lze využít například jako překlad nad oknem nebo dveřmi. V rámci stavebnictví se však meze nekladou a možností je více než dost.

Plechy na stěnu, strop i podlahu

Opakem toho je I profil a plechy, tedy plechové výrobky určené k čemukoliv. Většina lidí si plechy představí jako praktické zakrytí stěn a střechy. Plechy mohou být černé, tlusté, ale také pozinkované. Jejich povrchová úprava je předurčena pro dlouhou životnost. Plechy však můžete aplikovat také na podlahu. V takovém případě se jedná o protiskluzové plechy, jejichž povrch je doplněn rýhou nebo slzou. Jak vidno, i plechy mají hodně pestré využití.

Když budete vybírat hutní materiál tohoto typu, neměli byste opomíjet na jeho kvalitu. Základem je volba normovaných produktů, jejichž kvalita odpovídá předepsaným vlastnostem. Při hledání dodavatele takové oceli spoléhejte i na přidružené služby. I profil a plechy vám mohou být zakráceny na požadovaný rozměr. U I profilu se zároveň můžete spolehnout na relativně snadné svaření. Plechy se v závislosti na své tloušťce naopak jednoduše opracovávají. Stačí je na střihnout, ohnout a docílit požadovaného tvaru. I profily a plechy, to jsou dvě věci, bez kterých se při stavění neobejdete.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top