Zdraví & sport

Konzumace vajec s posilováním

pixabay.com

Spoustu mužů, ale i žen řeší jestli vejce jsou dobrým zdrojem potravy, během posilování nebo ne a zda je lepší oddělovat bílky a žloutky zvlášť.

 

Vejce se myslí jen to co je od slepice, ne od jiných ptáků. V Česku jsou vejce velice oblíbená už protože mají vysokou výživovou hodnotu a do svého jídelníčku si  je zařazuje spoustu sportovců co chtějí nárůst svalové hmoty.

Význam v budování svalové hmoty pomocí proteinů

U chlapců je samozřejmě potřeba bílkovin vyšší než u dívek, bílkovina roste už v adolescenci. U chlapců se nárok na bílkovinu zvyšuje při nárůstu svalové hmoty za kvalitní bílkovinu je hodnotná živočišná bílkovina. Novorozenec má hmotnost svalů 22 – 25 % celého těla, u dospělého je to až 40 %. Svaly patří mezi nejrychlejší rostoucí systém. Pro to abychom měli vybudované svaly musíme posilovat to je hlavní spouštěč a velmi důležité je dodržení dietních zásad.

 

 

Proč je protein důležitý ?

Je důležitý pro regeneraci svalů a hlavně poškozených tkání, na opak sacharidy jsou k doplnění glykogenu, který poskytuje energii během dne a tréninku, ani bez jednoho by to nešlo.

Vejce

Jedno vejce obsahuje okolo 7 gramů bílkovin a 6 gramů tuku. Vejce obsahuje také velké množství esenciální mastné kyseliny. Pokud rozdělíme žloutek od bílku, tak v bílku zůstane jen 1 gram tuku a zůstanou nám 4 gramy bílkovin, což je skvělé. Protein v bílku je plnohodnotný a je vyhovující pro naše tělo má více aminokyseliny než například maso nebo mléko. Bílek se rozhodně hodí do výživy fitness. Nemá jen bílkoviny ale také spoustu vitamínu A, D, E, K.

Zdroj : pixabay.com

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top