Zdraví & sport

Krevní tlak a srdce byste měli mít vždy v pořádku

Zdraví je asi tím nejcennějším, co máme. Pokud se necítíte v pořádku, je vždy dobré navštívit lékaře, který může odhalit vaše problémy zavčasu. A to za přispění nejrůznějších přístrojů. Současné zdravotnictví ušlo velkou cestu, a proto dokáže ty nejvážnější a nejčastější komplikace rozpoznávat brzy. Vliv na to má přesné měření některých zařízení. Třeba takové ABPM neboli ambulantní monitorování krevního tlaku.

Toto vyšetření je třeba provádět dlouhodoběji, aby přineslo odpovídající výsledky. A právě k tomu slouží moderní měřící přístroje s vysokou přesností a spolehlivostí. Pacient obvykle ani nemusí ležet v nemocnici, jako je tomu třeba u EKG.

Profesionální elektrokardiogram

Není to pochopitelně jenom ABPM, co by vás mohlo zajímat. Vhod přijde i EKG, jež je obvykle součástí kardiologických klinik a ordinací. V nich dokáží bleskurychle odhalit jakékoliv obtíže se správnou funkčností srdce. A jak asi každý správně tuší, tuto oblast lidského těla není radno v žádném případě podceňovat.

Jak ABPM, tak EKG vám změří kdejaká moderní klinika vybavená těmito přístroji, popřípadě budete muset dát přednost specializovanému oddělení. Jedno je ale jisté. Pokud hodnoty nebudou dostatečně naměřeny v nemocnici, můžete v měření pokračovat doma. A to po připojení miniaturního mobilního přístroje s patřičnou výdrží.

Věnujte pozornost svému zdraví

Pracujte na tom, aby váš krevní tlak byl v normě. Snažte se svým životním stylem zabránit tomu, abyste trpěli poruchami srdce. Na vyšetření ABPM a EKG nebudete muset chodit za předpokladu, že si dopřejete vydatnou a zdravou stravu, dostatek pohybu a omezíte každodenní stres. Vždyť zdraví je to nejdůležitější, tak to mějte stále na paměti, ať nemusí podstupovat sice bezbolestná, ale zbytečná vyšetření výše.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top