Zdraví & sport

Pulzní oxymetry v mobilní podobě

Pulzní oxymetry viděl někdy v životě asi každý. Pokud si to neuvědomujete, tak zavzpomínejte na jakýkoliv seriál z lékařského prostředí. Pacienti na JIP a podobných odděleních jsou obvykle důsledně sledováni a mají na prstech nasazený nenápadný přístroj. A právě to jsou pulzní oxymetry.

Ty představují neinvazivní metodu, jak měřit saturaci kyslíku v krvi, což je pro konkrétní stav pacienta velice důležitý údaj. Mnohdy lze vidět pulzní oxymetry v kombinaci s dlouhými kabely napojenými na další přístroje a podobné varianty. Současnosti však vládnou daleko důmyslnější modely.

Novodobé pulzní oxymetry

Pokud v dnešní době navštívíte modernější kliniku a budete z nějakého důvodu nuceni používat pulzní oxymetry, s největší pravděpodobností vás čekají malé a mobilní přístroje. Doplněk, který si nasadíte na prst a ten zobrazí všechny potřebné hodnoty na displeji. Displej je mimochodem jeho součástí.

Pulzní oxymetry tohoto typu jsou určeny pro každodenní práci. Nevyžadují žádné nastavení, mají jednoduchý vzhled a tvar, cílí na přehlednost, přesnost, a především na automatický režim. Takový pulzní oxymetr se sám zapne a v případě nutnosti i vypne.

Zobrazení všech důležitých údajů

Není se čemu divit, že nemocnice a moderní ordinace čím dál častěji nakupují právě takové pulzní oxymetry. Znáte snad jednodušší cestu, jak se dostat k přehledným hodnotám TF a saturaci SPO2? Asi jenom stěží. V případě vhodného modelu není nouze ani o základní grafy, které mohou být pro lékaře též vypovídajícím údajem.

Pokud vás tedy čeká jakékoliv vyšetření a jeho součástí budou pulzní oxymetry, nebojte se. V případě novodobých přístrojů opravdu není čeho. Je to přece bezbolestné, rychlé a snadné měření saturace kyslíku v krvi, o němž nebudete ani vědět. Jedním z výrobců takové profesionální techniky je mimo jiné společnost Seiva.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top