Kariéra

Které pracovní rukavice jsou pro mě ty nejvhodnější?

pracovní rukavice
www.pixabay.com

Pokud si hodláte kupovat pracovní rukavice, je třeba si nejprve rozmyslet, na co konkrétně máte v plánu je používat. Mezi rukavicemi je rozdíl v materiálech, velikostech, ale i celkově ochraně.

Jak jsme již zmínili, podstatné je ujasnění, na co rukavice budeme používat. Jsou typy ochranných pomůcek, mezi něž patří právě i pracovní rukavice, které se vyrábí ve variantě zimní i letní. Než jedny univerzální, které budete používat na všechno, je lepší si pořídit více pracovních rukavic a to podle toho, co budete vykonávat.

A jaké je základní členění pracovních rukavic?

Úplně nejjednodušší je na textilní, kožené a kombinované.

A jednoduchý příklad toho, že jedny rukavice se nehodí na vše. Zahradníkovi se bude na pozemku špatně pracovat v celokožených rukavicích, které jsou hůře ohebné, tuhé a člověk při jejich použití ztrácí cit v rukou. Naopak však řemeslník, který se zaměřuje na řezání kovů, potřebuje opravdu vysokou ochranu, aby nedošlo k pořezaní ostrými hranami a proto právě pro toho řemeslníka jsou výše zmíněné rukavice celokožené skvělou a jasnou volbou. Pro zahrádkáře jsou vhodné textilní nebo máčené rukavice.

Pracovní rukavice se vyrábí v mnoha velikostech, proto si své vhodné vybere každý z nás. Je potřeba si zvolit správnou velikost, která bude ideálně sedět a tak i díky tomu pohodlněji pracovat.

pracovní rukavice

Jaké další typy rukavic existuji?

Klasické bílé textilní, které lidé využívají při ochraně proti prachu nebo jako vložky do jiných rukavic.

Gumové rukavice, které jsou dlouhé až k loktům, uvítají lidé, kteří pracují s chemikáliemi jako jsou například uklízečky. Tyto rukavice nepropouští vodu ani chemikálie v ní namíchané, díky čemuž zajišťují příjemný pocit při práci.

Dále si můžete vybrat povrstvené, rukavice pro svářeče, tepelně odolné rukavice, jednorázové, dielektrické, antivibrační, protipořezové, chladuodolné a další. Nabídka pracovních rukavic je opravdu bohatá.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top