Bydlení

Kvalitní správa nemovitosti – to je cesta k úspěchu

Správa nemovitostí Praha

Již dlouhou dobu je obecně známo, že velmi zajímavou investicí je zakoupit byt. Díky investičnímu bytu můžete velmi bezpečně zhodnotit své peníze, které se Vám jen tak povalují na účtu. Nicméně zajímavou investicí se stává až v okamžik, kdy je dobře a hlavně dlouhodobě pronajat. Nešvarem se stává, když narazíte na problematické nájemníky. V ten okamžik se stane, že Vás Vaše investice může stát mnoho peněz a hodin týdně.

Obecně se uvádí, že výhodně zakoupený a následně pronajatý byt může přinášet průměrně výnos okolo 5% za rok. Což je zajímavější zhodnocení peněz než například na spořícím účtu. Navíc jste majitelem nemovitosti, což má mnoho dalších výhod. To celé má však jeden háček, kterým je správa nemovitosti. Kvalitní správy nemovitostí jsou tím, co celou investici velmi ovlivňují. Jen málo lidí si dokáže objektivně představit, jaké veškeré činnosti správa nemovitosti obnáší. Valná většina investorů, kteří si do toho pustí poprvé, předpokládá, že to levou zadní zvládnou. Ta představa, že postačí najít dobré nájemníky, sepsat smlouvu a jednou za rok přijít do bytu na kontrolu, je sice pěkná, ale realita je trošku jiná.

Kvalitní správa – to není pět minut práce týdně

Když budeme předpokládat, že se Vám podaří v Praze koupit byt o velikosti 40 m2, to znamená třeba 1­+1 nebo 2+kk, který již bude po částečné rekonstrukci, bude mít poměrně nízké poplatky a bude kousek od zastávky tramvaje nebo metra. Tím, že byt koupíte, to teprve začíná a investice nekončí. Následují další kroky, mezi které patří:

  • Rekonstrukce
  • Hledání nájemníků
  • Tvorba kvalitní nájemní smlouvy
  • Převod veškerých služeb
  • Placení daní a pojištění
  • Řešení veškerých stížností a opravy

 

Je celá řada činností, které se na koupí bytu navalí a rozhodně není radno to podceňovat. A jak tuto situaci elegantně vyřešit? Jediným způsobem, jak šikovně investovat peníze do koupě nemovitosti a vyhnout se všem možným opletačkám, je zajistit si správu u někoho zkušeného, který se správou nemovitostí zabývá, v této oblasti se pohybuje a zároveň za své služby bude chtít tolik, aby Vám Vaše investice i nadále vynášela. Nejčastěji se správou nemovitostí Praha zabývají realitní kanceláře, které se postarají o Vaši nemovitost i nájemníky kompletně za Vás. A jaký bude výsledek? Vy budete spokojení, nájemníci budou spokojení a zároveň budete mít čas na to, si své výnosy náležitě užít.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top