sex a vztahy

Květiny jako dar i projev citů

www.pixabay.com

Kytice představuje několik specifických symbolů a její předání má v neverbální komunikaci zvláštní zastoupení zejména na poli partnerských vztahů. V západní kultuře mají květiny své nezastupitelné místo a symboliku – jsou velmi často darem k narozeninám (zejména pro ženy), neodmyslitelnou součástí svatebního obřadu či promocí, konce školního roku, ale také pohřbů. Své místo si našly prakticky u každé životní události a jsou projevem určité vděčnosti, kterou není dále potřeba vyjadřovat slovně.

Kytice – jaké druhy známe

Příležitosti pro předávání kytice nastávají velmi často a mají specifické dekórum. Kytice pro jednotlivé účely se liší bohatostí, barevností, stylem vázání a také druhem květin. Rovněž záleží na tom, kdo je jejím příjemcem. Při výběru kytice by se tedy mělo postupovat ve dvou rovinách v závislosti na odpovědích na otázky:

  • Pro koho?
  • K čemu?

Příjemce kytice může být kdokoliv, obvykle se však preferují jako dar dívkám a ženám. Zde je patrná výrazná závislost na věku – dívky a slečny by měly dostávat menší kytice jasných barev, pro dospělé ženy jsou vhodné kytice veliké, u starších žen jsou naopak preferovány méně okázalé typy. Pro muže bývají vázané kytice spíše menší s jedním dominantní květem.

Příležitost definuje především tvar úvazu. Narozeninové kytice bývají vázány do kulata a zpravidla ve velmi pestrých kombinacích. Obdobně svatební kytice jsou vázány do kulata, ale v méně pestrém provedení. Kytice pro pracovní a vzdělávací události mívají postupné vázání a jsou řešeny spíše v převažujícím vertikálním rozměru.

Doručení kytice

Předání kytice je obvykle provedeno osobně, zejména pokud je kytice darem nebo spojená s blahopřáním. Většinou si předávající nechá svázat odpovídající typ a na místo předání jej doručí sám. Speciálním případem jsou kytice, které mají být předány jako překvapení, kdy je využíváno doručovací služby.

Větší květinářství tuto službu poskytují také pro běžné potřeby zákazníků, jelikož moderní technologie umožňují objednání kytice na internetu. Fungují převážně ve velkých městech a mají omezenou dojezdovou vzdálenost. V České republice se jedná především o velká města – doručování květin pro Brno, Prahu nebo Ostravu.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top