Tech

Magnet fishing jako fenomén, který ovládá Českou republiku

pexels.com

Jedná se o výbornou zábavu, která spoustě lidí připomíná reálnou hledací hru o poklady. Magnet fishing jako takový je jednou z nejmodernějších vymožeností v oblasti hledání kovových pokladů, který řeší spoustu otázek, na které jinak běžné detektory kovů narazily.

Detektory kovů jsou v dnešní době už vysoce efektivní a přesné. Dají se kalibrovat dokonce jen na konkrétní kovy. Problém ale nastane, jakmile se s detektorem pohnete ze souše. To je naopak prostor, u kterého se magnet fishing uchytil na výbornou.

Hledání pokladů v řekách a jezerech

Základem je hledání pokladů ve vodních plochách. Pro hledání budete potřebovat velký magnet, který mývá většinou tvar válce a je zároveň vybavený buď pevnými, nebo šroubovacími oky. Do nich se vsazuje provaz, který bude sloužit pro vytažení magnetu zpět na souš a zjištění, co se vám povedlo tentokrát ulovit.

Jednoduše stačí vrhnout magnet do vody, počkat až spadne na dno a potom ho postupně a s citem sunout zpět ke břehu. Cokoliv po cestě najde kovového, vytáhnete z vody společně s magnetem. Potřeba je ale dávat pozor na to, že se občas může magnet jednoduše kousnout o něco na dně. Volte proto opravdu kvalitní lano a postupujte při vytahování opatrně.

Ultrazvukové čističky otevírají amatérům nové možnosti čištění

Jakmile se podaří první nálezy, tak pochopitelně přichází na řadu jejich očištění. Voda mnohdy není hostinným prostředím a můžete tak najít svoje úlovky zrezivělé a jinak postižené vodní plochou. Jakékoliv mechanické metody čištění by jen nenávratně poškodili poklad. Nejlepší možností jsou tak ultrazvukové čističky, které bezkontaktní metodou dokáží odstranit i opravdu velice vlezlou a nepříjemnou špínu. Jen pro zajímavost se musí dodat, že nejlevnější čističky dnes stojí již okolo jednoho a půl tisíce.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top