Tech

Kari sítě pro pevný a kvalitní základ

Znáte heslo „na těchto základech můžete stavět“? Aby tomu tak opravdu bylo, je třeba mít základy hodně pevné, bytelné a s patřičnou nosností. Jestliže se chystáte na výstavbu jakékoliv betonové plochy, neměli byste zapomínat na jednu hodně důležitou věc. A to jsou kari sítě. Ve své podstatě jde o hutní materiál. Několik ocelových prutů přichycených k sobě má v případě stavitelství opravdu hodně velký efekt.

Volba té správné kari sítě

Jestliže si myslíte, že na zpevnění betonové plochy pořídíte jakékoliv kari sítě a máte po starostech, tak to jste hodně na omylu. I v případě kari sítí si totiž musíte vybírat z jednotlivých parametrů. Nehledě na to, že je třeba vycházet z projektové dokumentace. Každá plocha si žádá určitou síť odpovídajících parametrů.

V tomto směru lze volit kari sítě s rozdílným průměrem podélného a příčného drátu. Odlišná může být také rozteč drátů. To ve výsledku vypovídá o celkové velikosti sítě, včetně její hmotnosti. Sítě lze navíc poměrně snadno napojovat, takže zpevnit můžete opravdu libovolně velké plochy. Neopomínejte pouze na to, že při napojování je zapotřebí dodržet určitý přesah ok.

Kari sítě na cokoliv

Je naprosto nepochybné, že kari sítě dominují především v oblasti stavitelství. Pokud se ale trochu zamyslíte, zjistíte, že využít je lze také v mnoha dalších situacích. Vhod přijdou třeba jako levný model oplocení. Upotřebit je mohou i zahrádkáři, protože po jejich konstrukci se budou dobře pnout jakékoliv rostliny. Kari sítě jsou zkrátka univerzálním a přínosným produktem, bez něhož se jen tak neobejdete.

Pokud je sháníte v rámci stavby, přihlížejte také k jejich kvalitnímu zpracování, aby bylo dosaženo výsledných vlastností betonové plochy. Důležité je, aby sítě kari splňovaly příslušné normy. Jde primárně o materiálovou normu. Potom je všechno v pořádku.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top