Tech

Seznamte se, se základními plusy i mínusy nádrží na dešťovou vodu

unsplash.com

Nádrže na dešťovou vodu jsou pro spoustu lidí stále přístupnější a oblíbenější. Spousta soukromých i firemních pozemků a zahrad je jimi už roky vybavení a není to přitom nijak zřejmé, díky velké spoustě jejich výhod. V rámci dnešního článku si řekneme zásadní přednosti, které nádrže na dešťovou vodu mají a zároveň si zmíníme i podstatnou nevýhodu, která ale má svoje řešení.

Schované pod zemí nenaruší estetiku

Zahrady jsou prostranstvím, které je pro celou řadu lidí naprosto svaté. Nedokážu si tak představit, že by jej jakýmkoliv způsobem měly zohavit rozsáhle nádrže na dešťovou vodu, ať už mají jakkoliv velký přínos. Tento rozpor ohledně estetiky vám rozhodně dokáží nádrže na dešťovou vodu velice rychle vyřešit. Jsou totiž kompletně uchovávány v podzemí a jediné co na povrchu vidíte jsou vstupy do oběhu a také poklop, který vede přímo do hlavní nádrže.

Problémem dokáže být jejich cena

Je tu ale problém v podobě pořizovací ceny, který dokáže od nádrží na dešťovou vodu velkou spoustu lidí odradit. Opravdu kvalitní a rozsáhlé systémy stojí desítky tisíc korun, takže nejsou ničím levným. Naštěstí je tu ale možnost využívat dotace na dešťovou vodu. Tu poskytuje ministerstvo životního prostředí a patří mezi jednu z nejužívanějších iniciativ, které u nás fungují v rámci obnovitelných zdrojů. Úspěšnost dotace je navíc ohromná, je to více než pětadevadesát procent.

Kvalitní nádrže na dlouhé užívání

Určitě některé napadá že by mohla být jejich údržba problém v případě poškození. Naštěstí na to myslí také výrobci a proto se nemusíte poškození rozhodně bát. Materiál, ze kterého jsou nádrže vytvořeny je polyethylen, což je aktuálně nejpoužívanější technologický druh plastu s ohromnou odolností. Navíc díky specifické technologii výroby nenajdete na nádržích žádné sváry.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top