Tech

Na jaké ekologické dotace se můžeme těšit i v příštích letech?

unsplash.com

Ekologická a soběstačná domácnost je věcí budoucnosti. Celá řada firem se snaží najít taková řešení, která by mohla pomoci kompletní nezávislosti jak na energiích, tak i na některých zdrojích. Do značné míry tak mohou pomáhat přírodě i tím, že dokáží zmíněné zdroje jednoduše zachytávat a opět používat.

Většina těchto druhů zařízení ale není ničím levným. Kvůli tomu jsou také k dispozici speciální dotace, které mohou využívat nejen firmy, ale také široká veřejnost kdykoliv, kdy modernizuje svůj pozemek či domácnost.

Dotace na dešťovou vodu

Nedostatek užitkové vody ve vrcholu letních měsíců je u nás již bohužel poměrně dost obyčejnou záležitostí. Není tak vzácností, že rodiny musí všude možně shánět zdroje, odkud vodu doplňovat, aniž by u toho museli platit vysoké objemy poměrně drahé užitkové vody.

Retenční nádrže jsou v tomto případě jasným řešením, ale jejich pořizovací cena mnohdy nepatří mezi nejskromnější. Přesně proto je tu i program Dešťovka, který často potkáte na jako dotace na dešťovou vodu. Ten vám výraznou měrou pomůže s financováním těchto systémů. Dotace je široce dostupná veřejnosti a se správným podáním víceméně neexistuje problém, který by zabránil jejímu přidělení.

Kotlíková dotace pro domácnosti

Domácnosti, které používají dodnes pevná paliva, jsou v očích ekologů jedním z větších problémů. Přesně proto tak vznikla ekologická paliva zvaná biomasa, které netvoří škodlivé spaliny. Na jejich užívání je ale většinou potřeba speciální kotel, protože i v běžném sice dokáží shořet, ale problém je s výhřevností a převodem tepla.

Takzvaná kotlíková dotace je určená právě pro ty, kteří chtějí modernizovat domácnost kotlem, co umí spalování biopalivy. Dokonce lze opakovaně pobírat dotaci, pokud je původně pořízený kotel již starý a je potřebná modernizace formou koupě nového.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top