Zdraví & sport

Máte chronické bolesti pohybového aparátu? Pak možná děláte jednu z těchto chyb

Bolesti pohybového aparátu rozhodně nejsou výsadou pro lidi s nemocí nebo nadváhou. Kdokoliv se jednoduše může dostat do stavu, kdy zkrátka cítí nepříjemné bolesti tak často, že je můžeme označit jako chronické.

K jejich vzniku může vést poměrně velké množství faktorů, přičemž většinu z nich ale můžeme odstranit poměrně jednoduše. Dnes se podíváme, které to mohou být především.

Špatné návyky u sezení a u počítače

Pro spoustu lidí je sedavá práce také zdrojem problémů. Pokud trávíme opravdu velké množství času sezením, tak můžeme časem získat zlozvyky, které nám budou působit problémy. Základem by měla být pro často sedící lidi profesionální židle. Měla by mít podpěru hlavy, loktů, vycpanou podpěru beder a možnost nastavit podle výšky osoby. U počítače bychom přitom měli sedět zpravidla rovně, s položenými ale nezapřenými nohami, a monitor by měl být rovně proti ose očí.

Používání nekvalitních matrací

Matrace mohou silně ovlivnit naše tělo rovnou několika možnými způsoby. Jedním je výše psychického stresu, který se automaticky kumuluje právě s nedostatkem a špatnou kvalitou spánku. Stejně tak ale nekvalitní matrace mohou být zdrojem fyzických problémů. Kategorií pro lidi s chronickými bolestmi jsou zdravotní matrace, které dokáží tělo poskytnout nadstandardní podporu k udržení dobré pozice těla.

Hodně zátěže a žádná protažení

Při klasické práci je opravdu těžké si najít čas na protažení a strečink. Měli bychom ale myslet na to, že tělo potřebuje k pracovnímu a fyzickému výkonu přípravu. Nejde o statické protahování, ale hlavně o dynamické protahování, plné krouživých pohybů. Důvodem je, že klouby během něj dojdou k ideální lubrikaci. Tělo tak dokáže připravit samo sebe k výkonu tím, že zabrání opotřebovávání kloubních spojů.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top