Zdraví & sport

Mít doma zdravotnické potřeby se vyplácí!

zdravotnické potřeby
pixabay.com

Současný svět je velmi hektický a rychlý a než se otočíme, může se i doma něco nehezkého stát. Z toho důvodu by se nemělo podplácet vybavení lékárničky. Respektive i to, vůbec nějakou lékárničku mít. My se v tomto článku podíváme na to, co by v naší lékárničce rozhodně nemělo chybět.

Tohle by se mohlo hodit

V každé domácnosti by měly být základní zdravotnické potřeby a léky. My Vám je teď představíme.

Léky proti bolesti a teplotě

Každého někdy potrápí bolavé břicho, hlava nebo zvýšené teploty. Od těchto nepříjemností si můžete ulevit díky lékům proti bolestem a teplotě. Na trhu je opravdu široký výběr od Paralenu, Ibuprofenu, Ibalginu nebo Nurofen. Zkrátka je z čeho vybírat. Bližší informace o účinnosti léku Vám sdělí pověřený pracovník v lékárně.

Léky proti průjmu

Problémy se střevy a žaludkem mohou nastat jedna dvě. Proto není nad to, mít doma v krabičce přípravky, které si s tím jedna dvě poradí.

Teploměr

Teploměr je jednoznačně základ. Ať se jedná o děti nebo dospělé, při diagnostikování mnoha nemocí se teploměr rozhodně neztratí. V současnosti si můžete vybrat z celé řady teploměrů a to od těch klasických, až po digitální, dotykové, ale i bezdotykové. Podle toho, na jakém principu teploměr funguje, se odvíjí i cena. Digitální teploměr je rozhodně mnohem levnější variantou, naopak bezdotykový je o něco dražší, zároveň ho však oceňují například maminky od malých dětí, protože teplotu změří jednoduše a rychle pouhým jedním stisknutím.

Náplasti a obvaz

Ať už Vás potká doma jakékoliv zranění a říznete se. Lépe si s ním poradíte, když budete mít po ruce náplasti nebo obvaz. Obvazy se mimo jiné hodí i při nejrůznějších otocích.

Dávkovač léků

Ty z nás, které trápí více věcí najednou a musí denně polykat hromadu prášků, jistě ocení dávkovač nebo také organizér na léky. Jedná se o krabičku s mnoha fochy, která je rozdělená buď podle hodin, nebo na ráno, poledne a večer a následně na jednotlivé dny v týdnu. Vy si tak jednoduše rozdělíte léty tak, jak máte nastavené dávkování a přehledně si je budete v daných časech brát.

 

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top