Zdraví & sport

Protikuřácký zákon vs. elektronická cigareta

kouření
pixabay.com

Dlouho prodiskutovávaný a upravovaný protikuřácký zákon č. 65/2017 Sb. vešel v platnost ve středu 31. května 2017. Pro ty, kteří nejsou tolik informovaní, se jedná o zákon, který omezuje kouření tabákových výrobků na nespočtu míst. Dotkl se však tento zákon i elektronických cigaret? Více níže.

Kterých míst se týká?

Ptáte se, kde že se vlastně nesmí kouřit? Jedná se o prostory stravovacích služeb, mezi které patři jídelny, restaurace, kavárny, vinárny, čajovny, bary, hospody, ale i diskotéky. Dále se nesmí kouřit v zoologických zahradách. Výjimkou jsou speciální prostory vyhrazené pro kuřáky.

Zelená pro kouření e-cigaret

Kuřáci zajásali. Ačkoliv tento zákon vyhnal z restaurací kuřáky klasických cigaret, nevztahuje se na elektronické cigarety. To samé platí i pro vodní dýmky. Z toho důvodu v posledních měsících vstoupl enormně zájem o elektronické cigarety.

Výhody elektronické cigarety

Nejen, že se na elektronickou cigaretu nevztahuje protikuřácký zákon, má však mnoho dalších výhod. Dokáže velmi úspěšně nahradit klasické cigarety a zároveň ušetřit Vaše finanční prostředky. Mnohokrát již bylo dokázáno, že kouření elektronické cigarety je mnohem levnější než těch klasických. Mimo to se používají jako perfektní prostředek pro postupné odbourávání závislosti. Díky možnosti snadné regulace obsahu nikotinu v náplních, jednotlivci mohou snižovat dávky a tak postupně i zmenšovat svou závislost.

Co kouření e-cigaret obnáší?

Je to v celku jednoduché. Na našem trhu je opravdu bohatá nabídka těchto cigaret od mnoha výrobců. Pak si pořídíte náplň, která Vám bude nejvíce vyhovovat. Kromě značky se od sebe liší již výše zmíněným obsahem nikotinu, ale také příchutí. Příchutí je celá řada od klasických tabákových, až po ovocné. Zkrátka je z čeho vybírat.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top