Móda & styl

Montérky na tisíc způsobů. Jaké variantě dáváte přednost vy?

Montérky jsou jednou z kategorií pracovních oděvů, kde budete mít vždycky ohromné množství možností. Jednotlivé druhy přitom mají konkrétní výhody v tom, že pro některé profese mohou být velice příjemné, pro jiné pak špatnou volbou.

I proto si tak celou řadu druhů montérek automaticky dokážeme spojit s určitými profesemi, protože se do jisté míry stali jejich dresscode. Kterým ale dáváte přednost vy?

Stará dobrá klasika, kalhoty a blůza

Kdokoliv procházel učením na řemeslníka, tak si jistě vybaví, že přesně tohle byly první montérky všech z nás. Jednoduché kalhoty a blůza nebyly nijak extrémně příjemné, a většinou se pod ně nosí ještě jemná vrstva oblečení, které zpříjemňuje kontakt s kůží.

Jenže výhody jsou výhody. V první řadě jsou klasické dvoudílné montérky velice levné na pořízení, což využijí hlavně pracovníci očekávající to, že se pořádně zašpiní při práci nevyčistitelnými materiály. Používány jsou také často v důlních provozech, kde naopak dávají dostatek volnosti pohybu a větrání.

Oblíbené montérky s laclem

Mezi trošku specifičtější montérky se řadí hlavně montérky s laclem. Jedná se o druh, kdy jsou kalhoty propojeny s kšandami přes ramena, a zároveň je součástí montérem lacl, který chrání hrudník. Takové montérky jsou oblíbené pro práce v interiéru, kde se můžete lehce ušpinit lepidly a obtížnými materiály. Popularity se tak mohou těšit například u podlahářů.

Jednodílná montérková souprava

Posledním kouskem v dnešním článku, který je snad ten nejvíce ikonický, jsou zkrátka jednodílné montérky. Tyto jednodílné montérky jsou velice specifické v tom smyslu, že vám dokáží nabídnout extrémní pohodlí, a přitom dobrou ochranu. Oblíbené jsou v automobilovém průmyslu, kde je nenosí jen technici, ale ve sportovní úpravě také řidiči sportovních vozů.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top