Auto-Moto

Na co si dát pozor v autobazaru?

Nákup v autobazaru se může v mžiku z krásného dárečku změnit v pravou noční můru. Jako s každým použitým zbožím se vystavujeme i v autobazaru riziku, že koupíme výrobek se skrytou nebo nezjištěnou vadou. V tom případě se nám může z původně výhodné koupě stát také jáma na peníze, po jejímž absolvování stejně co nevidět koupíme další vůz. Na co si tedy dávat největší pozor?

Sledujte nejen auto, ale i historii

Velký počet lidí se pouští do koupě automobilu z ruky do ruky v domnění, že podle člověka poznají, jak s autem mohl zacházet. Spousta problémů s přepisy a náklady kolem něj nám ale může vynahradit pohodlný nákup v autobazaru. Autobazar na tuzemském trhu je kontrolován natolik, že pověstné přetáčení tachometrů a mazání sériových čísel se jistě stává minulostí. Autobazary se navíc netají vlastnickou minulostí auta. Pokud se nám podaří najít vůz s jediným, nebo dvěma majiteli a pravidelně aktualizovanou servisní knihou, máme napůl jistotu, že víme, do čeho jdeme.

Vždy si automobil klidně projeďte

Koupi automobilu z autobazaru bez testovací jízdy si většina lidí neumí živě představit a tak je to i správně. Ale spousta lidí přesně tuto důležitou část kupního procesu výrazně podceňuje. Pokud kupujete v místě svého bydliště, zkuste se projet po dobře známých cestách. Zjistíte tak nejlépe zdali se Vám na automobilu cokoliv nezamlouvá z technické stránky, či vám daný vůz zkrátka „nesedí“.

Sledujte autobazar na sítích

Sociální sítě jsou silná marketingová zbraň a nic není tak dobrá reklama jako spokojený zákazník. Máte-li tuto příležitost, tak zkuste sledovat a pročítat názory a hodnocení dřívějších klientů na služby a produkt, který autobazar nabízí. Nutno si uvědomit, že vždy nespokojení nejsou jen u hospodského stolu, ale i za monitorem či displejem a je třeba hledět na hodnocení ve větším počtu.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top