Bydlení

Nábytek z masivu slaví svůj comeback

nábytek z masivu
pixabay.com

Řešíte vybavení Vaší domácnosti? Nevíte, jaký typ nábytku, respektive jaký materiál zvolit?  My se Vám v tomto článku pokusíme přiblížit dřevěný nábytek a jeho řadu výhod.

Dřevo patří do řady přírodních materiálů. Je velmi oblíbený a to hlavně proto, že dodává domovům tu pravou atmosféru.

Zpátky do minulosti

Ačkoliv si každý řekne, že dřevo se používalo odjakživa, jsou doby, kdy nepatřilo k oblíbeným materiálům. Když se vrátíme zpět v čase a to konkrétně do šestých let dvacátého století, můžeme si povšimnout, že tou dobou vládla v oblasti interiérů umělá hmota. Vidět jsme ji mohli nejen na podlahách ve formě linolea, ale i například v umakartových jádrech.

Comeback masivu

V současné době si lidé stále čím dál víc uvědomují kvality nábytku z masivu a přiklánějí stále více k němu. Kromě nábytku ze dřeva lidé volí i dřevěné podlahy a dřevěné obklady. Zkrátka dřevo vládne celým interiérem. My se však podíváme také na to proč.

Výhody nábytku ze dřeva

Tento typ nábytku je považován za zdravotně nezávadný. Jedná se o prověřený materiál, který neuvolňuje do vzduchu škodlivé látky. Je doporučován i jako vybavení do pokojů alergiků nebo dětí. Zároveň se pyšní dlouhou životností, proto vložená investice do něj se opravdu vyplácí. Jedná se totiž o pevný a kvalitní materiál, který má desetkrát delší životnost než například lamino.

Jeho další výhodou je nadčasovost. Přírodní a originální vzhled má své kouzlo. Ačkoliv se můžeme běžně setkat s náhražkami a napodobeninami dřeva, mezi které patří lamino nebo dřevotříska, nikdy nebudou vypadat tak jako skutečné dřevo. Pro dřevěný nábytek je typické to, že krásně voní po dřevě a pryskyřici a neustále pracuje.

Pozor: Každé dřevo je jiné

Při pořizování dřevěného nábytku je třeba si uvědomit, že každé dřevo je jiné a má jiné charakteristiky. Nejvzácnějším je dřevo ze santalu bílého, který pochází z Indie. Dále k velmi oblíbeným a vzácným patří svítenie mahagonová, pro kterou je typický tmavý červený odstín. Mahagon charakterizuje odolnost vůči vodě, z toho důvodu je také velmi vzácný. Nejčastěji se používá k dýhování. Jistě jste také slyšeli o ebenovém dřevě, jehož původ je v Americe, Asii a Austrálii.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top