Bydlení

Růst cen bytů se prozatím zastavil

nemovitosti
pixabay.com

Ti, kteří se pohybují na trhu s nemovitostmi a zaměřují se konkrétně na prodej bytů, jistě sledovali postupný růst cen a to již od roku 2012. Průměrná cena bytu v České republice je 2,6 milionu korun. Jedná se o orientační číslo. Samozřejmě cenu bytu ovlivňuje hned několik faktorů od lokality až po velikost bytu a jeho stav. V Praze 1 se můžeme setkat běžně s prodejními cenami bytů okolo 8 milionů korun. Kdežto například na Chomutovsku seženeme byt za půl milionu.

Kde se setkáme s nejdražšími byty?

Když se na tuto otázku zeptáme obyčejného laika, řekne nám, že přece v Praze. Samozřejmě z logického hlediska jsou v Praze nejdražší byty. To je však velmi obecná odpověď. Zcela nejdražší byty jsou v developerských projektech, kterých samozřejmě i v Praze nalezneme hned několik. Opak toho jsou pak byty v klasických panelových domech, které jsou považovány za nejlevnější.

Ceny nemovitostí v první půlce roku

Když se podíváme na pohyb cen nemovitostí v tomto roce, tak neustále rostly, v posledních měsících jsme mohli sledovat i zrychlení. Z průzkumu trhu v květnu bylo zřetelné, že průměrná cena bytu v České republice byla zase o 300 tisíc korun vyšší než na začátku letošního roku. V červnu jsme však mohli postřehnout jisté zakolísání a snížení cen i o 40 tisíc korun. A ty ceny se doposud drží.

Jedná se o obrat cen?

Kdybychom chtěli mluvit o obratu cen bytů, tak bychom byli moc unáhlení. Pokles cen byl zaznamenán v deseti krajích. V Ústeckém, Plzeňském, Moravskoslezském a Pardubickém kraji došlo i v červu ke zvýšení cen bytů v porovnání s květnem.

V souvislosti se snížením cen si je však třeba uvědomit, že se zhoršila možnost získání úvěrového financování s minimem vlastních prostředků. Bankám je doporučováno od České národní banky poskytovat pouze 80% zástavní ceny nemovitosti.

Náš tip: Pokud jste se rozhodli pro pořízení bytu, obraťte se na specialisty, kteří se na trhu s nemovitostmi pohybují. Kvalitní realitní kancelář Vám dokáže poskytnout kompletní poradenství v této problematice a Vy se nebudete muset strachovat, že přestřelíte.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top