Politika a zákony

Nechte se při pracovním úrazu zastupovat odborníky

Zranili jste se při výkonu zaměstnání, ale teď nevíte, co dělat, abyste získali plné odškodnění? Nechte si poradit od odborníků, kteří vám vysvětlí, jak postupovat krok za krokem.

Za prvé je důležité, abyste pracovní úraz neprodleně nahlásili svému nadřízenému. Jakmile tento krok učiníte, měli byste se nechat ošetřit (je-li to nutné) lékařem. Nechte si také vyhotovit protokol o vyšetření, v němž bude přesně uvedeno, jaké potíže máte a jak bylo při ošetření postupováno.

Nepodepisujte nic, s čím nesouhlasíte

Dále je na zaměstnavateli, aby objasnil příčiny vašeho pracovního úrazu. Do pěti dnů od doby, kdy se vám úraz stal, je jeho povinností vyhotovit záznam o úrazu. Samozřejmě vám ho musí dát k náhledu, zda s jeho zněním souhlasíte. Může se ale stát, že ne vše je z vaší strany v protokolu správně. V tomto případě nemusíte protokol podepisovat. V neposlední řadě je velmi důležité, aby zaměstnavatel nahlásil tuto událost své zákonné pojišťovně.

Právnická poradna

Aby vám ale bylo odškodnění při pracovním úrazu vyplaceno, musí zaměstnavatel uznat úraz jako pracovní. Není-li tomu tak, můžete se obrátit na soud. Čeká vás ovšem vyřizování nespočtu formalit. Ale pokud se skutečně nechcete svého nároku na odškodnění vzdát, obraťte se na specializovanou právnickou poradnu. Pracovní úraz – Poradna pro zaměstnance vám zdarma poskytne právní poradenství, abyste věděli, co v těch případech dělat. Samozřejmě vás též může zastupovat u soudu. Zaplatíte ale pouze v případě, kdy bude náhradní plnění skutečně vymoženo. V opačném případě neplatíte vůbec nic.

Pořád váháte?

Nezapomeňte na to, že odškodnění též podléhá promlčecí lhůtě, proto se specializovaným právníkům z Pracovní úraz – poradna pro zaměstnance ozvěte ještě dnes. Pořád ještě váháte, jestli této služby využít? V tom případě vězte, že pro vás dokážou získat odškodnění ve správné (tedy té nejvyšší možné) výši.  Někdy se totiž stává, že zaměstnavatel výši odškodnění stanoví nesprávně.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top