Zdraví & sport

Nejčastější důvody, proč nemůžete kvalitně spát celou noc

pixabay.com

Kvalitní spánek je naprostým základem života pro každého, kdo si přeje být během svých dní produktivní. Bez kvalitního spánku ale velice jednoduše dochází k únavě, a nakonec úplnému kolapsu lidského organismu. Spousta lidí přitom nemá problém jenom s usínáním, ale především s dlouhodobým spánkem po celou noc. Roztříštěný spánek je ale rozhodně jedním z důvodů, proč nedokážeme odpočívat a regenerovat podle našich představ. Zde jsou nejčastější důvody, proč jím můžete trpět také vy.

Neustálé šetření na kvalitě postele

Kvalita postele je pro kvalitní spánek naprosto zásadní. Důležité je, že můžete sice zničení usnout i na tvrdé zemi, ale kolikrát se potom probudíte? Stejně tak o funguje s nekvalitní, nebo nevyhovující postelí. Pravidelně buzení je totiž dost možná způsobeno tím, že se tělo dostává do nepřirozených nebo nepříjemných pozic, které jej následně budí.

Přitom jsou i levné matrace od kvalitních výrobců cestou, jak dobře spát. Proto se rozhodně nikdy nesnažte šetřit na matracích nebo roštech. Jedná se o elementy, které váš spánek ovlivňují opravdu vysokou měrou.

Spousta světla v místnosti

Světelné vjemy jsou pro nás i během spánku rušivým elementem. Zatím co si vědomě užíváme spánku, tak podvědomě vnímáme naše okolí. Právě světelné vjemy po místnosti tak mohou být jedním z hlavních důvodů, proč napříč svým snahám nedokážeme usnout a spát celou noc. Snažte se proto docílit co největší možné tmy.

Pravidelný spánek pomůže s problémy

Nepravidelnost spánku je neduhem, na který bohužel strašná spousta lidí nemá žádné řešení. Jednoduše nelze spát každý den v jiný čas a v jiném prostředí. Pokud si ale navyknete na konkrétní čas a prostředí, tak se dokáže tělo už včas připravit ke spánku. Usínání i spánek po dobu vymezenou k této činnosti, tak bude mnohem jednodušší.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top