Zdraví & sport

Nemůžete pořádně spát a probdíte celou noc? Možná je to kvůli těmto chybám!

pixabay.com

Špatný spánek může být otázkou mnoha faktorů. Většinou se dají vyhledávat v místnosti ve které spíte, nebo potažmo ve vaší hlavě. Právě neschopnost uvolnit se a vypnout stres bývá velice často problémem, který vede k nespavosti a poruchám spánku.

 V našem případě se ale nebudeme bavit o psychosomatických důvodech problémů se spánkem, ale budeme se naopak bavit o tom, jaké mohou být aspekty v místnosti, kde spíte. Možná právě i vy máte problém s něčím podobným.

Máte kvalitní matrace na spaní?

Jedním z důvodů mohou být staré nebo nekvalitní matrace. Právě matrace dokáží do velké míry ovlivňovat, jak moc příjemný spánek aktuálně prožíváme. Pokud neplní svůj účel tak se nejen že nevyspíme, ale můžeme dokonce i trpět nepříjemnými bolestmi bederní páteře. Přitom jsou i levné matrace od kvalitních výrobců něčím, s čím můžete jednoduše počítat. A pro dokonalý spánek opravdu stačí.

Nesvítí ve vašem okolí výrazné světlo?

Pokud bychom chtěli ctít pravidla dobrého spánku, tak bychom měli spát v úplné tmě. To ale bohužel v současné době víceméně nejde, dvojnásob ve velkých městech. I tak bychom se ale měli snažit minimalizovat světelné podněty v našem okolí. Opravdovým problémem mohou být především LED světla.

Minimalizujte pohled do mobilů před spánkem

Další velice důležitou věcí je minimalizace pohledu do mobilů. Umělé světlo z displejů nám totiž pozastavují produkci hormonů životně důležitých ke kvalitnímu spánku. Opravdu ji jen pozastavují, což znamená že ji nemohou plně ohrozit. Pokud ale před spánkem užíváte chytré technologie, tak je dost možné, že vám usínání bude trvat mnohem déle a spánek nebude tak kvalitní. Proto se raději vždy půl hodiny před spaním věnujte takovým aktivitám, které se elektrem nemají nic společného.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top