Móda & styl

Nejsou montérky jako montérky. Které druhy jsou používané opravdu nejčastěji?

Montérky by měly být základním typem oblečení, pokud se bavíme o jakékoliv formě práce manuálního charakteru. Na jedné straně jsou velice praktické v tom smyslu, že nám nabízejí opravdu velké množství pohodlí.

Na druhé straně pak mohou do značné míry ovlivnit i to, jak moc bezpečně danou práci provádíme. K dispozici přitom máme celou řadu montérek nebo jejich sad. Každému ale sedne trochu jiný typ. Proto se dnes podíváme, jaké se vyrábějí opravdu nejčastěji.

Velice populární jsou montérkové kombinézy

Jedná se o typ oblečení, který je vhodný pro profese, které pracují v náročných podmínkách, většinou se celý den nepřevlékají, a navíc se mohou jednoduše ušpinit. Základem totiž je, že jsou montérkové kombinézy opravdu jen jeden jediný kus oblečení.

Standardně přitom disponují zapínáním na zip, které je situováno uprostřed hrudníku. vybaveny jsou minimálně náprsními kapsami, přičemž počet kapes se může měnit, a často mají také uzavíratelný límeček. Extrémně oblíbené jsou hlavně u automechaniků.

Montérky s laclem

Další velice zajímavý typ jsou pak montérky s laclem. Jedná se o montérky, které se navlékají jako kalhoty, mají odkrytá záda, ale přitom mají krytý hrudník a jednoduché popruhy přes rameno. Jsou velice oblíbené proto, že nabídnou dostatek ochrany před ušpiněním, ale přitom přes záda člověk neustále větrá. Populární jsou tak pro práce doma, nebo v horku.

Největší klasika v podobě sad

Snad každý řemeslník někdy na sobě měl klasickou sadu montérkové blůzy a kalhot, které se používají desítky let. Jedná se o první oblečení, které hlavně učni dostávají k dispozici. Montérkové sady jsou přitom ideální hlavně proto, že jsou levné a mohou se rychle měnit. Proto se používají tam, kde je šance na rychlé ušpinění, nebo propocení. Změna je pak otázkou minut.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top