Bydlení

Nezapomínejte na kari sítě do betonu

Pustili jste se do budování stavby, jejíž nedílnou součástí je betonová plocha? Potom si asi pokládáte otázku, co všechno vlastně budete potřebovat. Naprostým základem je betonová směs odpovídajících parametrů. Jenže, ta sama o sobě v celé ploše nemusí být dostatečně pevná. Proto byste měli použít ještě kari sítě. Ty už se v rámci současného stavebnictví používají u libovolné betonové plochy, o čemž vás mimochodem přesvědčí i příslušné projektové dokumentace.

Jak vypadají kari sítě do betonu?

Kari sítě do betonu zná bezpochyby každý. Pokud však se stavbou nemáte zkušenosti a s tímto hutním materiálem jste se ještě nedostali do kontaktu, trochu vám ho popíšeme. Jde ve své podstatě o svařované dráty, které utváří síť. Ta je následně pokládána do betonu, kde přináší vynikající zpevňující účinek. Tím pádem vyšší nosnost betonové plochy a její delší životnost. Pokud musíte kari sítě pokládat na větší plochu, pak je nutné nezapomínat na překládání ok.

Kari sítě jako takové se liší hned v několika technických parametrech. Je to například průměr drátu, z něhož jsou vyrobeny. Dále je to také velikost ok. Ve výsledku to může i celková velikost sítí do betonu. Ten správný typ vám obvykle určí projektová dokumentace nebo se poradíte s odborníkem.

Využívejte jen kvalitní kari sítě

Když se rozhodnete pro nákup kari sítě do betonu, neměli byste zapomínat ani na kvalitu tohoto hutného materiálu. Ta je velice důležitá, aby výsledné vlastnosti zhotovené betonové desky byly takové, jaké mají být. Proto vždy volte jen normované výrobky, u nichž máte jistotu požadovaných parametrů. Kari sítě při troše fantazie nabízí i další možnosti využití od nejrůznějšího typu oplocení, až po prvek využitelný třeba na zahrádce jako téměř neviditelný stojan pro pnoucí rostliny.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top