Průmysl

Ocelové profily se vám stanou dobrým pomocníkem

Zamýšlíte se nad tvorbou libovolné konstrukce, ať už jde o garážové stání, zahradní domek nebo něco podobného? Volíte vhodný stavební materiál, který bude pevný, stabilní, dostatečně bytelný a jeho životnost je dlouhá? Potom pravděpodobně hledáte ocelové profily. Ty jsou na stavbách, jako doma. Jejich použití je pochopitelně v mnoha segmentech, kde je využit jejich potenciál a vlastnosti.

Proč právě ocelové profily?

Ocelové profily jsou v první řadě kvalitním hutním materiálem. A jak je známo, ocel v odpovídajícím provedení nabízí skutečně vysokou pevnost. S tím se mimochodem pojí i patřičná nosnost. Díky tomu můžete ocelové profily využívat opravdu kdekoliv. Ať už budou tvořit stěny objektu či libovolné konstrukce, tak třeba stropy a jiné součásti.

Když se rozhodnete pro ocelové profily, buďte si jisti, že se nemusí jednat o prvek, který bude v rámci dané výstavby skryt. To rozhodně ne. Pokud je přiznáte, stačí je opatřit vhodným nátěrem a mohou tvořit v podstatě designovou součást nemovitosti. Takový nátěr pak ještě více prodlouží už tak dlouhou životnost. Meze se v tomto směru rozhodně nekladou.

Nejpoužívanější ocelové profily

A s jakými ocelovými profily se můžete setkat nejčastěji? Jsou to například tyče nejrůznějších průřezů. Typickým příkladem je průřez ve tvaru písmene I, T, ale také čtvercové profily, kruhové profily nebo ty ploché. Když se bude jednat o nosníky, pak se nabízí ještě další varianty provedení jako IPE, U, UPE, HEA a HEB. V tomto případě jde o válcovanou ocel se zaručenou svařitelností.

Nepodceňujte ocelové nosníky, s nimiž toho budete moci vytvořit více než dost. Pořiďte si výrobky odpovídajících parametrů a přesvědčte se o těchto slovech sami. S profilovou ocelí se vám bude dobře dělat, protože ji lze řezat, ale také svařovat.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top