Průmysl

Kari sítě použijete i jinde než v betonu

Asi většina čtenářů jistě ví, co jsou to kari sítě. Pokud ne, v rychlosti vám je představíme. Jde o produkt spadající do kategorie hutního materiálu. Jde totiž o výrobek zhotovený z oceli. Konkrétně se jedná o síť vytvořenou z drátů odpovídající tloušťky. Jednotlivé spoje jsou mezi sebou svařeny, takže celek tvoří silnou a pevnou síť.

Při výběru kari sítě se vám pochopitelně dostává dostatečné možnosti volby výsledného provedení. Na mysli máme hlavně rozměry jednotlivých částí. Sítě jsou obvykle hodně podobné, liší se spíše tím, že mají jiný průměr podélného a příčného drátu a odlišné rozteče. To se pochopitelně promítá i do jejich celkové hmotnosti. A kde nachází své primární užití.

Praktické použití kari sítí

Kari sítě vznikly z jednoho prostého důvodu. Jako zpevňující součást betonových ploch. Díky jejich překládání je možné tímto způsobem zpevnit plochy o libovolné velikosti. V tomto případě platí pouze jedno upozornění. Kari sítě se nepokládají přímo vedle sebe, ale musí se přeložit o jedno až dvě oka. Sítě do betonu kari však nemusí mít spojitost pouze se zpevňováním betonu. Když zapojíte trochu fantazie, využijete tento specifický druh hutního materiálu i v jiných oblastech.

Kde jinde se dají použít kari sítě?

Když se nad tím trochu zamyslíte, z kari sítí můžete vykouzlit poměrně snadno a rychle určitý typ oplocení. To sice nebude překypovat krásou, ale svůj účel splní. Například jako ohrazení pro domácí zvířata většího vzrůstu je to poměrně praktický doplněk. Kari sítě lze využít i při pěstování popínavých plodin. Právě po sítích se mohou pnout do příslušné výšky. V tomto směru se meze rozhodně nekladou a vy jistě přijdete na spoustu dalších praktických tipů.

Nepodceňujte význam kari sítí, které budete moci využít opravdu na hodně místech. Od staveb až po zemědělství.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top