Kariéra

Ochrana dechu: Obličejové masky mohou být řešením

ochrana dechu
pixabay.com

Zajištění ochrany dechu je velmi důležité. Pokud se Vy nebo Vaši zaměstnanci pohybují v prostředí, kde dochází k znečištění vzduchu průmyslovými výpary a plyny, vystavují své tělo vysokému riziku, což není radno podceňovat. Když řešíme ochranu dechu, nejedná se pouze o činnosti v průmyslových halách a provozovnách, k poškození může dojít i při vykonávání domácích prací, kde může dojít k nadměrnému vdechnutí například prachu. A od toho jsou zde právě nejrůznější ochranné pomůcky. Prodejem pracovních oděvů, obuvi a ochranných pomůcek se zabývají nejrůznější prodejci a velké i malé e-shopy.

Jaké ochranné pomůcky slouží k ochraně dechu?

Ochranu dechu Vám mohou zajistit ochranné pracovní pomůcky, od nejrůznějších obličejových masek, polomasek a respirátorů. Vybírat můžete podle stupně ochrany FFP1, FFP2, FFP2 + aktivní uhlí a FFP3.

Obličejové masky a polomasky

Obličejové masky se používají pro vyšší ochranu. Masky i polomasky jsou k dispozici v mnoha velikostech, proto sednou téměř na každý obličej. Nejžádanějším a za nás i nejlepším výrobcem obličejových masek a polomasek je rozhodně značka 3M a JSP.

Respirátory

Respirátory patří tak jako polomasky a obličejové masky k velmi účinným ochranným pomůckám. Na současném trhu je nabídka opravdu bohatá, proto vybírat můžete mezi filtračními polomaskami bez výdechového ventilku, ale i z respirátorů s výdechovými ventilky a to od značek 3M, Refil, Spiro, Spirotek, JSP, Červa, ale také CXS.  Respirátory jsou běžně využívány při činnostech, u kterých se nevyskytuje velké riziko. Typická jsou prostředí, ve kterých je nadměrný prach nebo hrozí riziko výskytu nebezpečných látek. Velká výhoda respirátorů je v tom, že nejsou náročné na údržbu, neboť nepotřebují v podstatě žádnou.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top