Móda & styl

Ochranné pomůcky pro kutily

zdroj: pixabay.com

Snem snad každého malého kluka kdysi bývala vlastní domácí dílnička vybavení vším tím parádním nářadím, které měl k dispozici i jeho taťka a děda. Několika lidem se to dokonce i splní a například na zahradě či u rodinného domu si svoji kůlničku či malou dílničku nakonec postaví. Nezapomínejte ale na to, že i jako amatéři se nutně potřebujete chránit! Jaké ochranné oblečení vám pomůže nejvíc?

Nejčastěji přichází k újmě ruce a zrak

Statisticky je dokázáno, že při řemeslné práci nejčastěji dochází k poranění rukou, konkrétně prstů a nějakým způsobem také i zraku. Přitom jednoduché ochranné pomůcky pro tyto části těla lze sehnat v rámci několika desítek korun a mohou postačit i pro opravdové krizové případy.

Pokud pracujete často s ostrými věcmi, nebo děláte hrubou manuální práci, tak byste se neměli ve své vlastní dílně obejít bez přítomnosti rukavic podle vašich potřeb. Rukavice můžete najít jak naprosto základní, tak například i v provedení pro proříznutí anebo dokonce se speciálními výztuhami, které brání zlámání a pohmoždění prstů otočením či nárazem. Ochrana zraku je navíc ještě mnohem jednodušší. Jakmile děláte druh práce, při kterém je šance na létající odštěpky materiálu, tak se vždy platí nosit minimálně běžné ochranné brýle z tvrzeného plastu a ideálně plastový obličejový štít, vše je dostupné v běžných obchodech prodávající pracovní oděvy a pracovní obuv.

Pracovní oděvy a pracovní obuv do pár korun

Veškeré zmíněné i spousta dalších ochranných a pracovních prvků se dá pořídit velice jednoduše a celkově se vejdete do nákladů v několika desítkách, maximálně několika stovkách korun. Liší se především zpracováním v ohledu kvality a životnosti materiálu. Vždy záleží na vašich požadavcích a náročnosti, ale za všech následujících okolností pamatujte: „Bezpečnost především!“.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top