Móda & styl

Pánské kabáty – pojďme nakupovat

pixabay.com

Rozhodli jste se, že si koupíte zimní kabát, ale nevíte, jaký si vybrat? Je tolik různých střihů, barev, délek, typů zapínání a co že se teď vlastně nosí? Navíc nevíte, zda se k vám kabát vůbec hodí a stejně byste asi neuměli k němu sladit správné boty a ostatní doplňky.  Připravili jsme několik tipů, aby výběr a nákup kabátu byl o něco jednodušší a abyste vybrali ten správný a zároveň stylový kabát právě pro vás.

Kabáty dle délky.

Nejprve byste si měli ujasnit, jak dlouhý kabát sháníte. Může to být kabát dlouhý, středně dlouhý a do pasu. Pro vyšší jedince je vhodnou variantou kabát dlouhý. Kabát do pasu se hodí v podstatě pro všechny, navíc nepůsobí tolik formálně. Proto zároveň není vhodný k saku, což je jeho velká nevýhoda, pokud chcete kabát nosit na různé příležitosti. Kabát středně dlouhý se hodí na všechny typy postav i na různé druhy příležitostí.

Kabáty dle materiálu.

Kabát nemusí být jen vaším oblíbeným kouskem v zimě. Existují krásné elegantní kabáty podzimní. Pokud tedy hodláte kabát začít nosit spíše na podzim, určitě se budete poohlížet po slabším materiálu, například bavlně.  Pro zimní variantu kabátu je vhodný kabát vlněný, který vás dokonale zahřeje i v chladným zimních dnech.

Kabáty dle typu zapínání.

Zde hodně záleží na tom, jestli jste zvyklí nosit kabát rozepnutý. Kabát s dvouřadým typem zapínání totiž nevypadá vůbec dobře rozepnutý. Jeho střih a vrstvení látky s variantou rozepnutého kabátu příliš nepočítá a jeho části pak různé odstávají. Pokud však nosíte kabát spíše zapnutý, dvouřadé zapínání dodá i obyčejnému kabátu na zajímavosti. Kabát s klasickým jednořadým zapínáním jde naopak nosit i rozepnutý, a proto muži při nákupu častěji volí tuto variantu.

Pojďme nakupovat.

I v případě, že sledujete aktuální módní trendy, kvalitní kabát vám jistě vydrží několik sezón. Vybírejte proto kabát spíše nadčasový, jednoduchého střihu. Barva by měla být neutrální, spíše tmavší.

Pokud tápete nad velikostí, uvědomte si, že střih přiléhavý nejen dobře vypadá, ale také vás  zahřeje, neboť lépe tepelně izoluje. Pouze v případě, že máte v plánu nosit pod kabát sako či silný svetr, volte velikost o číslo větší. Nejlépe zkoušet rovnou v saku. Dejte však pozor na ramenní švy. Ty by měly vždy přesně kopírovat vaše ramena. Délku rukávů zkontrolujte s okrajem košile, saka či svetru. Vždy by měl přesahovat.

Pokud budete při vaší výpravě za kvalitním a dobře padnoucím kabátem úspěšní, věnujte mu následně dostatečnou péči. Kabát určitě nepatří do pračky, vždy ho odneste do čistírny. Také nenoste přes rameno těžké brašny, látka se může odřít.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top