Cestování

Podle čeho vybírat elektrokolo? Poradíme vám!

kolo
pixabay.com

Elektrokola jsou v posledních letech stále oblíbenější. Čím dál více lidí totiž podléhá kouzlu pohodlnější jízdy, kdy v případě, že se jim zdá teren trochu náročnější, se lze spolehnout na pomoc motorku. Možná i vy toužíte po elektrokolu, ale nejste si jistí, jak správně postupovat při jeho výběru – a v takovém případě jste na správném místě!

K čemu kolo využijete?

Nejdříve byste si měli ujasnit, k čemu budete elektrokolo využívat. Je totiž rozdíl, jestli hledáte parťáka pro pohodlnou dopravu do práce, jestli chcete kolo na turistiku nebo na delší projížďky. Elektrokola se totiž v mnoha ohledech liší a jedině v případě, kdy si ujasníte, co od daného kola vlastně očekáváte, získáte základní představu, co máte hledat.

Horské, trekingové nebo městské kolo?

Na trhu se setkáte s několika typy elektrokol – rozdělují se na městská, horská a trekingová. Každý typ je trochu jiný a něčím se odlišuje. Horská kola se hodí do rozmanitého i lehce náročnějšího terénu. Trekingová elektrokola jsou naopak vhodná pro lehčí terén, jezdit s nimi můžete i na silnicích a upravených cyklostezkách. Po městském typu elektrokola sáhněte v případě, kdy chcete parťáka do městských uliček a na dopravu třeba do práce nebo na nákup.

Jak daleko budete jezdit?

Při výběru elektrokola je důležité si ujasnit, na jak dlouhé trasy budete jezdit. S ohledem na vaše představy je potřeba vybírat kapacitu baterie, aby se vám nestalo, že se vydáte na delší trasu, nežli kolik vaše elektrokolo snese. Stejně tak byste si měli odpovědět na otázku, jestli se budete spoléhat na pomoc motoru, nebo jestli hledáte klasické kolo, která má navíc bonus v podobě přídavného motoru, jež vám tu a tam může s jízdou pomoci.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top