Kariéra

Pracovní oděvy: Jak je vybrat?

pracovní oděvy
pixabay.com

Pracovní rukavice, celá řada ochranných pomůcek, pracovní oděvy, montérky a obuv. Zdá se, že je to tak snadné, protože to můžeme pořídit téměř všude. Pokud se i Vy ztotožňujete s tímto názorem, zřejmě Vás ještě nepoctila svou návštěvou kontrola z inspektorátu práce.

V zákoníku práce se můžeme dočíst, že za ochranu a bezpečnost při vykonávání práce odpovídá vedoucí zaměstnanec. V okamžik, kdy bude porušeno použití ochranných pomůcek a pracovních oděvů, může očekávat pokutu za přestupek. Mnohem větší postih hrozí samotnému zaměstnavatele. Pokud dojde k prokázání skutečnosti, že zaměstnavatel zanedbal bezpečnost svých zaměstnanců a neposkytl vhodné pracovní oblečení, pomůcky a veškeré nutné prostředky, sazba pokuty se může pohybovat až v řádech milionů. Ze zákona o inspekci práce se dozvíme, že inspektorát řeší dvě hlavní skutkové podstaty, mezi které patří výše zmíněný přestupek, kterému se zodpovídají fyzické osoby a správní delikt týkající se právnických osob.

Z jakého důvodu zaměstnanci pracovní pomůcky nepoužívají?

Důvod bývá většinou velmi prostý. Speciální oblečení a pomůcky jsou jim při práci na obtíž. Často se setkáváme s tím, že zaměstnancům se špatně v pracovních oděvech pohybuje a jsou jim nepohodlné. Obuv bývá příliš těžká a v rukavicích nemají takovou ohebnost prstů, jakou potřebují, ochranné přilby jim nesedí na hlavě tak, jak by potřebovali a mnoho dalšího.

Bohužel musíme uznat, že zaměstnanci mají pravdu. Výběr pracovního oblečení a pomůcek je na trhu opravdu velký a není zrovna snadné mezi nimi vybrat ty kvalitní.

Jak vybrat kvalitní pracovní oděvy, obuv a ochranné pomůcky?

Je třeba si při výběru uvědomit, jak velké postihy Vám hrozí. A že není radno podceňovat bezpečí Vašich zaměstnanců. Podle průzkumů je OOPP velký zájem a tržby za prodej přesahují tři miliardy korun ročně. Zaměřte se na prodejce, který nabízí zboží od známých výrobců, mezi které patří například CXS, Červa, Adler a 3M a zároveň uveřejňují, že pomůcky splňují dané normy a předpisy. Investice do pracovních pomůcek a oděvů se vyplatí!

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top