Cestování

Přístav plný památek – Pula

www.pixabay.com

Pokud jste se rozhodli jet na dovolenou až takto na podzim, protože nemáte rádi sužující vedro a pláže překypující turisty, jistě se chcete vydat za poznáváním památek. Jestli máte namířeno směr Chorvatsko, protože to je krásná země plná památek a přírodních krás počínaje Plitvickými jezery, Národním parkem Krka a mnoho dalšího, určitě na své cestě nevynechejte krásné, historické městečko Pula.

Pula se nachází na jihu Istrijského poloostrova, přímo na pobřeží v okolí přímořských městeček Medulin, Poreč, Rovinj, Umag, Novigrad a dalších. Typická je tím, že je největším přístavem Istrie, avšak nesmíme zapomenout na památky, které se zde nacházejí.

Pokud se rozhodnete prozkoumat krásy Puly, můžete začít touláním malými uličkami, které jsou typické pro tyto jižanská městečka. Když půjdete směr nahoru na kopec, najdete historecké muzeum Istrie, kde se můžete podívat na sbírku námořnické historie městečka, erby, mince, uniformy, známky a mnoho dalšího. Od muzea budete mít nádherný výhled na celé město.

Jestli se vrátíte zpět dolu, rozhodně si musíte projít obrovský přístav. Na první pohled vás jistě upoutají velké jeřáby, kterých je tu mnoho a velké haly. Připravte se však na obrovský zápach rybiny, protože rybářských lodí, které tam kotví, je tam opravdu dost. Uprostřed přístavu naleznete budovu Ministerstva moře, což by vás mohlo zajímat, protože to v Čechách nenajdete.

Když se vydáte do centra, jistě nepřehlídnete plastickou mapu Puly.

Nedaleko od přístavu vám cestu zkříží úchvatný Amfiteátr, který má kapacitu 23 tisíc lidí. Takovou stavbu jen těžko přejdete. Na severozápadní věži arény si můžete prohlédnout pamětní desku, která byla věnována senátorovi Gabrieli Emovi. V dnešní době se zde konají různé společenské akce od koncertů, operních představení po festivaly.

Proto neváhejte a navštivte tuto krásnou dominantu Chorvatska.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top