Elektronické cigarety

Proč je kouření elektronických cigaret mnohem zdravější?

unsplash.com

Elektronické cigarety mají ohromnou spoustu výhod, kterou spousta lidí možná ani nevnímá, ale profituje z nich každý den. Jsou ale výhody, které přehlédnutelné jen tak nejsou. A to především kvůli tomu, že se vlastně jedná o zásadní důvody, proč elektronické cigarety používají.

A jedním z těchto extrémně zásadních důvodů jsou právě ty zdravotní. Díky svému mechanismu totiž elektronické cigarety působí pro tělo mnohem šetrněji, než je tomu u standardních tabákových výrobků. A kde je ten rozdíl? To zjistíte na následujících řádcích!

Proč jsou klasické cigarety tak škodlivé?

Pochopitelně je jasnou odpovědí, že škodlivou záležitostí je přímo kouř. Proč tomu ale tak je, když máme filtry, co kouř filtrují? Při spalování tabáku vysokým žárem vzniká velké množství vedlejších spalin, přičemž je mezi nimi i těžký a nepříjemný dehet. Ten vzniká například i při manipulaci s uhlím.

Jedná se o těžkou látku, která má tendenci se usazovat na porézních materiálech. A mimo našich šatů jsou bohužel porézním materiálem také naše kůže, vlasy, nehty, zuby, a především vnitřek našeho těla. Usazující se dehet tak zhoršuje kvalitu plic i dutiny ústní a je přímo odpovědný za mnohé zdravotní komplikace.

Jak tento problém řeší elektronické cigarety?

Vedle toho elektronické cigarety tento problém řeší zcela jinak a velice obratně. O teplo se tady stará elektrické topné těleso, takže tady rozhodně nepotkáme žádný oheň. Namísto tabáku se používají speciální emulze na vodní bázi, které se odpařují v podobě obohaceného aerosolu. V součtu to zkrátka znamená, že nevznikají žádné vedlejší produkty spalování. Pouze ty látky, které uživatelé elektronické cigarety opravdu chtějí, aby vznikaly. Princip elektronické cigarety je tak mnohem zdravější pro vás, ale především také pro vaše široké okolí.

 

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top