Zdraví & sport

Máte problémy s neustálou únavou? Dost možná za to mohou tyto důvody

unsplash.com

V dnešní době je bohužel únava celkem dost běžnou záležitostí. Můžeme odpočívat, jak jen to jde, ale mnohdy se nám nepodaří dlouhodobě i přes dostatek času stráveného v posteli odpočinou si tak, abychom během dne nepociťovali další únavu a úzkosti.

Dost často se jedná o problémy, které nemusí být přímo ani s dobou spánku spojeny. Může jít o vlivy okolí i našeho těla. A ty nejčastější z nich si řekneme právě na následujících řádcích.

Nedostatek vitamínů a živin

Ačkoliv se nám může zdát, že jíme opravdu správně, tak nám mohou v živinách chybět některé důležité složky, především potom vitamíny a stopové prvky. Pro zmíněné mikroživiny je totiž typické, že ovlivňují některé procesy těla a předávání energie může být jedním z nich. Proto se zkuste zaměřit na to, jestli máte dostatečný energický příjem, a především obsažené spektrum živin, které potřebujete.

Spánek může být dlouhý ale nekvalitní

To, že spíte dlouho, není rozhodně klíčem k úspěchu. I sebedelší spánek může nakonec tělo dát pramálo, pokud je nekvalitní. Lidé často mívají problémy s nekvalitními matracemi, přetopeným prostředním nebo spoustou světla v místnosti. Východiskem mohou být úpravy, jak koupě dostupné české matrace od kvalitních výrobců a vytvoření správného prostředí pro spánek.

Kardiovaskulární problémy

Všeobecně patří mezi jedny z projevů kardiovaskulárních problémů to, že trpíte nadměrnou únavou. Spousta lidí trpí představou, že člověk s kardiovaskulárními problémy musí být nutně obézní. Mnohdy to ale není pravdou, protože tyto problémy mohou být dědičné, nebo jejich výskyt může ovlivnit genetika osoby. Mimo toho je dost častým jevem, že ironicky hubené osoby mnohdy mají horší jídelníček nežli osoby obézní. A to je také důvodem, proč mohou i hubené osoby trpět problémy se stavem oběhového systému.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top