Auto-Moto

S čím byste vždy měli jít do autobazaru

zdroj: pixabay.com

Z návštěv autobazarů mají mnozí strach, protože hned na první dobrou očekávají pokus o podvod. To už dávno není pravdou a autobazary jsou skvěle hlídaným a poctivým typem prodeje. I přesto ale bude vždy nákup příjemnější a rychlejší v případě, že se budete držet pár jednoduchých rad.

Autobazar se zkušenostmi nebo zkušeným

Návštěvu autobazaru se vám velice často vyplatí podniknout s někým, kdo už má v tom ohledu nějaké zkušenosti. Nemusí jít nutně o prevenci podvodu, ale člověk se zkušenostmi s ojetými vozy dokáže správně odhadnout limity a potřeby, které vám vůz do budoucna vystaví.

Komunikujte s prodejcem a nechte si poradit i vysvětlit vše potřebné. Vyplatí se však mít pro všechny případy po ruce někoho, kdo je dostatečně zkušený a má vaši důvěru.

Mějte přesnou představu o koupi

Jakmile jdete do navštívit jakýkoliv autobazar, tak mějte na paměti, že už při průchodu bránou máte mít alespoň minimální přehled o tom, co si doopravdy přejete koupit. Nemusí jít o konkrétní model, ale mějte základní ukazatele jako požadavky na výkon, prostor anebo také na rodinné využití.

Prodejce vám totiž do hlavy nevidí a bude tak pro oba dva mnohem snadnější dojít rychle ke kvalitní koupi v případě, že si dokážete okamžitě říci co doopravdy potřebujete.

Mějte pojem o cenách

Stejně důležité je mít pojem o cenách. Pokud víte, že si jdete pro některý z těchto a těchto modelů, tak si už dopředu zkuste porovnat ceny a zjistit, kde by měla tak nějak stát jejich prostřední hodnota. Stejně jako v každém oboru podnikání totiž můžete i v autobazarech nakoupit výrazně levnější, či naopak mnohem dráž oproti konkurenci. Prodejce se vás tím nemusí nutně snažit okrást, ale různé autobazary mají různé podmínky a proto může dojít i k velkým prodejním rozdílům mezi jednotlivými prodeji.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top