Funny

Sběratelé a hledači pozor! Vyčistěte své nálezy

zdroj: pixabay.com

Určitě na světě neexistuje hledač s detektory kovů, který by nenašel nějaký unikátní či oblíbený nález a nelámal si hlavu s tím, jak jej nejlépe vyčistit a zrestaurovat, aniž by ho poškodil. Tahle otázka vrtá hlavou každý den desítkám sběratelů v České republice. My pro vás ale máme naprosto jednoduchou odpověď. Představujeme vám ultrazvukové čističky a jejich skvělé výsledky!

Co to ultrazvukové čističky jsou?

Ultrazvukové čističky jsou zařízení o různých velikostech, které za spojení speciální čistící emulze a ultrazvukových vln čistí nečistoty z kovových ploch. Pokud si před sebou představíme jakoukoliv ultrazvukovou čističku, tak se jedná o velkou nerezovou vanu. Na ní je intuitivní jednoduché ovládání a dostatečně velká vana podle preferencí a potřeb uživatele.

Velikosti ultrazvukových čističek jsou opravdu až z extrému do extrému. Můžeme zakoupit malé čističky pro domácí a hobby použití, ale také obrovské vany, které najdou své uplatnění v průmyslu. S tím se pochopitelně pohybuje i naprostá většina jejich parametrů jako je například ovládání vlnění, či především velikost vany. Cena se u nich pohybuje od několika málo tisíc až po celé statisíce za průmyslové kousky.

Čistící emulze a jejich úskalí

Jakmile máme čističku, tak vložíme předmět k čištění do vany a zalijeme jej dostatečným množstvím emulze tak, aby byl celý ponořený. Přitom nesmíme pochopitelně překročit výstražnou rysku umístěnou přímo na čističce.

Emulze jsou speciální chemické směsi, které mají za úkol čištění daného kovu zefektivnit. Stejně tak jej ale mají chránit. Pamatujte, že se emulze používají podle typu čištěného kovu. Tento typ je u nich vždy uváděný. Může se tak stát, že při použití špatné emulze nechtěně poškodíte odlišné materiály, než na které je určena. Ultrazvukové čističky jsou svojí rozličností použití vhodné na vyčištění jakýchkoliv běžných kovů, rud a dokonce i vzácných kovů.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top