Tech

Sítě do betonu mají široké možnosti použití

Betonování je činností, s níž se setkal asi každý. Ať už to bylo při výstavbě rodinného domu, základů pro jinou stavbu nebo při tvorbě ostatních betonových prvků. Při realizaci takových prací je zapotřebí hned několik věcí. Asi nám dáte za pravdu, že tou hlavní bude betonová směs. A hned po ní je to betonářská ocel. Tím nejpoužívanějším prvkem jsou bezpochyby sítě do betonu kari.

Nedílná součást betonových ploch

Sítě do betonu kari se primárně starají o to, že zpevňují betonové plochy. Přispívají k jejich vyšší odolnosti, pružnosti a v neposlední řadě prodlužují životnost takové betonové části. Jde o ocelové doplňky připomínající sítě, které jsou zhotoveny z normované oceli.

V závislosti na tom, jaké betonové plochy chcete tvořit, máte možnost volby odpovídající sítě do betonu kari. Mezi základní rozlišovací parametry patří průměr podélného a příčného drátu, rozteč podélných a příčných drátů nebo celková délka a šířka celé kari sítě. Tu si pochopitelně můžete upravit dle vlastních požadavků, a to pouhým zastřižením.

Při pokládce na větší plochu neopomínejte ani na správné překrývání jednotlivých sítí, díky čemuž je dosaženo odpovídající pevnosti. Mělo by to být minimálně o 30 centimetrů.

Kari sítě v ostatních oblastech

Když pořizujete sítě do betonu kari věřte, že je nemusíte použít pouze v rámci betonových ploch, jak by si každý mohl myslet. Tento ocelový produkt má mnohem širší užití. Vše záleží pouze na vaší fantazii. Zmínka by však měla padnout o levném způsobu oplocení. To se hodí při chovu nejrůznějších zvířat. Výjimkou nejsou ani držáky na popínavé rostliny a zeleninu. Stačí si jen zvolit správnou tloušťku drátu a vyrobíte v podstatě cokoliv.

Jak můžete správně tušit, tak sítě do betonu kari jsou skutečně zajímavým pomocníkem v mnoha oborech.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top