Tech

Nejlepší vybavení pro kutily se dřevem

zdroj: pexels.com

Dřevo je jeden z nejvěrnějších předmětů tvorby kutilů i profesionálů. Práce se dřevem je příjemná a mnohdy není fyzicky tak namáhavá jako s jinými materiály. Ale to nejhezčí na dřevě skrývá jeho struktura a vůně, která se line dílnou při zpracovávání. Ať už jste profesionální truhlář, nebo kutil amatér, tak při práci se dřevem musíte investovat do správného vybavení. Věřte, že pro váš pocit i pro vaši bezpečnost to bude jen tou nejlepší volbou.

Vždy zavřená pracovní obuv

Při práci se dřevem se tvoří spousta zbytků a odpadu. Ty pochopitelně padají na zem a pohybovat se mezi nimi v jiné, než plně zavřené obuvi zajisté není dobrý nápad. Truhláři tráví většinu svého času v interiéru a tak běžně nepotřebují zateplovanou ani protiskluzovou obuv. Postačí vám tak především pohodlná uzavřená pracovní obuv. Vždy raději volte obuv volnější, než těsnou. Při dlouhém stání u pracovního stolu by těsná obuv mohla být nepříjemná.

Volte jednodílné montérky

Tvorba odpadu při práci se dřevem je komplikace nejen pro otevřenou obuv, ale i pro vícero vrstev oblečení. U zkušených kutilů a profesionálů, co jsou zvyklí běžně pracovat se dřevem, se většinou setkáme s jednodílnými montérkami. Pracovní oděvy tohoto stylu mají spoustu výhod. Jejich čištění a údržba je velice jednoduchá a je minimálně šance vpádu odpadu z práce. Navíc mívají na hrudi či břiše užitečné kapsy pro umístění pracovního náčiní.

Bez rukavic ani ránu

Poslední část pracovního oděvu je asi ta naprosto nejdůležitější. Pracovat se dřevem bez kvalitních rukavic je holý nesmysl. Šance na zadření třísky se tak z rizika mění spíše na naprostou jistotu a v mnoha případech může i bolet. Většinou postačí základní plátěné rukavice, ale pro úplnou ochranu před třískami vždy pomůžou rukavice proti prořezu.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top