Tech

Jak zrenovovat nalezené mince?

zdroj: pixabay.com

Mezi oblíbenými outdoorovými aktivitami se čím dál tím častěji ukazuje hledání pokladů jako populární volnočasová aktivita. Někteří hledači se snaží zbohatnout a jiní se snaží o rozšíření své sbírky o některé z kovových artefaktů, které se pod zemí schovávají. Ovšem podmínky v půdě nejsou pro kovové součásti nijak přívětivé a pochopitelně tak kovy podléhají korozi i dalším chemickým činitelům. Jednou částí této volnočasové zábavy se stává hledání a tou druhou pak úprava a archivace nalezených věcí.

Manuální čištění je velké riziko

Pro úplně začátečníky a amatéry tak jako první nástroj k čištění poslouží libovolný kartáč anebo dokonce pilníky a další nástroje. Občas to tak může fungovat, ale ve většině případů dojde ke zcela nevyhnutelnému mechanickému poškození čištěné věci. A ať vám jde o rozšíření sbírky, či prodej, tak ani v jednom z případů takové poškození není dobrou zprávou. Manuální možnosti čištění tak nahrazují stále pokročilejší automatizované postupy. Jeden z nejmodernějších a nejšetrnějších způsobů čištění kovů jsou ultrazvukové čističky.

Ultrazvukové čističky a jejich výhody

Pokud se tak stáváte profesionály anebo hobby hledači s pravidelným vyžitím v této zábavě, tak se hodí zamyslet nad menší výhodnou investici. Tou mohou být ultrazvukové čističky, které vám při čištění vzorků dají nevídané možnosti. Princip čištění je naprosto jednoduchý. Čistička samotná má jednoduché ovládání sestavené z několika intuitivních ukazatelů a pochopitelně také manuálu. Zároveň je vybavena vanou na čistící emulzi. Emulzí je na trhu celý výběr a při volbě té správné vždy záleží na čištěném kovu. Po přidání emulze a vložení čištěných mincí či jiných předmětů stačí čističku pouze spustit. Ta je zcela automatizovaná a v průběhu čištění nepotřebuje dohled ani vaši přítomnost. Nečistoty začnou povolovat už po půl hodině, ale vždy záleží na obtížnosti čištění.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top