Průmysl

Stavíte ocelovou konstrukci? Použijte hutní materiál

Ocelové konstrukce jsou základem mnohých staveb. A to nejenom těch výškových nebo rodinných domů. Kovová základna se může stát hlavním stavebním článkem zahradního domku, garáže a podobně. Jestliže vás zajímá, z jakého výrobního materiálu něco podobného postavit, přinášíme vám jeden praktický tip. Je to jakl. Hutní materiál, jehož přednosti vám nyní trochu více přiblížíme.

Jak vypadají jakly?

Podoba ocelového jaklu je celkem zřejmá. Tento hutní materiál je ve své podstatě dutým výrobkem. Představte si tyč čtvercového nebo obdélníkového profilu jen s tím rozdílem, že vnitřek nebude plný, ale dutý. Tyto uzavřené profily díky svému tvarování a šířce stěn nabízí bohaté možnosti využití.

Jakly mohou mimo jiné nabývat i dalších podob. Není to pouze čtverec nebo obdélník. Hodně používané jsou také výrobky ve tvaru písmene L, T a Z, včetně ostatních. Hutní materiál tohoto typu je zkrátka všestranný.

Hutní materiál snadno opracujete

Kvalitní hutní materiál je nejenom dostatečně pevný, ale může i dobře vypadat. Ocelový jakl lze pochopitelně ověnčit libovolnou povrchovou úpravou. Ta ve výsledku prodlouží nejenom celkovou životnost hutního materiálu, ale bude vypadat dobře. K uzavření dutých konců navíc můžete využít plastových čepiček.

Jakékoliv jakly lze velice pohodlně řezat, popřípadě je můžete svařit. Díky tomu vytvoříte konstrukce šité doslova na míru. Ideálně, když pro své účely zvolíte normovanou ocel prezentující se všemi popisovanými vlastnostmi od pevnosti až po bytelnost, vysokou nosnost a podobně.

Výše uvedený hutní materiál vám potom poslouží v rámci libovolné konstrukce. Můžete s ním vytvořit základnu pro solární panely, stojan, pracovní stolek do dílny a jiné. Meze se fantazii rozhodně nekladou. Stačí mít trochu umu a kreativity. Originální výsledek pak na sebe nenechá dlouho čekat.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top