Bydlení

Topíte tím správným dřevem v kachlových kamnech?

kachlová kamna
pixabay.com

Kachlová kamna představují velice efektivní topný prvek domácnosti. Produkt pojící dohromady dvě základní vlastnosti. Dokáží vytvořit potřebné teplo domova a zároveň prezentují originální doplněk interiéru. Na současném trhu máte možnost pořídit nejrůznější kachlová kamna. Jednotlivé modely se liší nejenom svým vzhledem a výkonem, ale také velikostí topeniště, kam musíte vkládat rozměrověodlišné typy paliva.

A právě k němu bude směřovat obsah tohoto článku. Při výběru toho vhodného topiva máte samozřejmě na výběr.

  • Dřevěné brikety
  • Dřevěné pelety
  • Dřevo

Ve všech případech jde o ekologický zdroj tepla. To platí každopádně za předpokladu, že dodržujete pokyny výrobce a topíte ryze přírodním materiálem bez jakýchkoliv chemických přísad. Rovnou tedy zapomeňte na rozřezané železniční pražce a podobné věci.

Jaké dřevo je do kamen to nejlepší?

Vlastníte-li kachlová kamna a už nyní víte, že další topnou sezónu budete chtít topit pouze dřevem, určitě se vám hodí několik praktických rad při jeho výběru.

Pokud máte v úmyslu roztápět kamna, přijde vhod měkké dřevo. Jeho typickými představiteli jsou jehličnany – smrk, borovice a jedle. Oheň se vám jistě velice rychle rozhoří. Počítejte ale s dosti krátkou dobou hoření.

Proto se k přikládání používá středně tvrdé dřevo. Jmenovat lze břízu, kaštan, lísku a platan. Nejdelší dobou hoření a nejlepší výhřevností se samozřejmě prezentují tvrdé dřeviny. Vaše kachlová kamna si určitě pochutnají na buku, dubu, ovocných stromech nebo na jasanu.

Vědět byste měli také to, že do kachlových kamen se vkládá dřevo dostatečně vyschlé, což má vliv nejenom na způsob a délku hoření, ale také na zanášení kamen a komína nežádoucími sazemi. Měkké dřevo schne podstatně kratší dobu, to tvrdé vyžaduje až dva roky schnutí.

 

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top