Ultrazvukové čištění je revoluční způsob pro odstraňování nečistot. I když si spousta z Vás myslí, že se ultrazvukové čističky používají pouze ve velkých výrobních provozech, není tomu tak. Ta nabídka je mnohem širší a ultrazvukové čističky našli své uplatnění v domácnostech, laboratořích a dalších odvětvích. A my se Vám pokusíme prostřednictvím tohoto článku odpovědět na často kladené otázky.
Jak zajisti co nejlepší čištění ultrazvukem?
Pro dosažení co největšího úspěchu při čištění ultrazvukovou čističkou, hraje roli několik aspektů. Velmi důležitý je na samotném začátku výběr ultrazvukové čističky a její vhodná velikost, následně nastavení přijatelné teploty, délka čištění, používání podpůrných prostředků a speciálních čistících kapalin.
Může v ultrazvukové čističce dojít k poškození vloženého předmětu?
Můžete zůstat v klidu. Ultrazvukové čištění je opravdu bezpečně a nedochází k poničení čištěných předmětů.
Po jak dlouhé době je třeba vyměnit kapalinu uvnitř ultrazvukové čističky?
Není přesně stanovena doba, po kterou může být kapalina v ultrazvukové čističce. Přistupujte proto k tomu se selským rozumem, a když uvidíte, že je kapalina znatelně znečištěna, tak ji vyměňte. Pokud dojde během čištění k jejímu úbytku, je třeba ji dolít.
Je nějaká doporučená doba pro čištění?
Doba trvání čištění nelze konkrétně určit. Záleží přesně na daném předmětu, který budete čistit a jak velké znečištění je. Následně i na výkonu čističky, každá čistička má jiný výkon. Proto se tato doba stanovuje individuálně.
Čemu se říká kavitace?
Kavitace je označení pro proces, kdy rychle vznikají a zanikají miliony malinkých bublinek. Tyto bublinky vznikají uvnitř ultrazvukové čističky v kapalině. Ke kavitaci dochází střídavými vlnami nízkého a vysokého tlaku, které vznikají v čistící kapalině díky vysoké frekvenci ultrazvuku.