Auto-Moto

Už máte dálniční známku za rok 2018? Kolik zaplatíte a jaké změny vás čekají?

pixabay.com

Nová dálniční známka pro rok 2018 je v prodeji od 1.prosince 2017. Kolik za ni letos zaplatíte a jaké změny vás čekají?

Cena dálniční známky pro rok 2018

Cena za dálniční známku se pro příští kalendářní rok nemění. Zakoupíte ji stejně tak jako tu předchozí za 1500 Kč. Za měsíční dálniční známku zaplatíte 440 Kč a za desetidenní 210 Kč. Roční dálniční známka je již v prodeji, ostatní můžete zakoupit počátkem nového kalendářního roku.

Barva a tvar dálniční známky pro rok 2018

Roční dálniční známka pro rok 2018 je tentokrát v barvě žlutozlaté a je kruhová. Fialovou barvu má měsíční a je čtvercová. Ve tvaru trojúhelníku modré barvy je viněta desetidenní.

Prodejní místa

Obecně lze dálniční známku koupit na pobočkách České pošty. Dále také na čerpacích stanicích. Tato i jiná prodejní místa jsou vždy označena samolepkou.

Neriskujte pokutu

Pokud tedy chcete využívat dálniční trasy, nezapomeňte si dálniční známku včas pořídit. Registrační značku auta je nutné poznamenat na obě části dálniční známky. Kontrolní část si uschovejte, část pro nalepení umístěte do pravého dolního rohu. Vaši dálniční známku a její platnost může kontrolovat kromě Policie ČR také hlídka Celní správy. Pokud se na dálnici vypravíte bez dálniční známky, s dálniční známkou neplatnou či chybně nalepenou, hrozí vám pokuta minimálně 5000 Kč.

41 km zdarma

Od 1. ledna 2018 dochází ke změně na celkem 41 km českých dálnic a to celkem na 5 úsecích. Jedná se například o část dálnice D3 či o dálnici D6, konkrétně mezi Chebem a Karlovými Vary. Seznam ostatních tras, po kterých budete jezdit bez poplatku, najdete na internetových stránkách.

Doporučujeme nenechávat nákup dálniční známky na poslední chvíli. Riziko, že budou dálniční známky v posledních lednových dnech přechodně vyprodané, je vysoké. Přejeme mnoho šťastně najetých kilometrů v roce 2018.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top