Móda & styl

Věci, které byste měli vědět o pracovních botách

pixabay.com

Pracovní oděvy jsou specifickou skupinou oblečení nejen kvůli svému užitku, ale také kvůli spoustě možností, jak je nakoupit a co nám mohou přinést. V rámci toho jsou specifickou skupinou i pracovní boty, které se vyznačují většinou bezpečnostními standardy a atestacemi. Co byste o pracovních botách měli vědět?

Pracovní oděvy a pracovní obuv jen s volností

Jako první věc vás může pro pracovní oděvy a pracovní obuv omezit příliš malý rozměr a tím pádem horší pohyblivost, či dokonce bolest v případě pracovních bot. Proto se vždy snažte vybírat oblečení o kousek větší, než jste zvyklí abyste se v něm mohli volně pohybovat i ve složitějších momentech. Stejně tak dávejte pozor u bot a přemýšlejte nad tím do kterého prostředí si je kupujete. V případě koupě na zimní období počítejte s tlustějšími ponožkami, protože pracovní obuv bývá z hodně pevné kůže a většinou i kovem či plastem ohraničená tak, aby udržela nohu v bezpečí. Z toho pramení nevýhoda v podobě minimální přizpůsobivosti lidské noze a pokud zvoláte malou velikost, tak se můžete reálně obávat mozolů a otlačků kdykoliv obuv nazujete.

Atestace a bezpečnostní normy rozhodují

Na obuvi se nikdy nemá šetřit a stejné pravidlo bez jakýchkoliv pochyb platí i v případě pracovní obuvi. Důvod je naprosto jednoduchý, jde přeci o pracovní obuv a očekává se od ní, že nás má nejen udržet v pohodlí a teple, ale také ochránit během různorodých prací.

Proto je obuv vybavena takzvanými atestacemi, což jsou testy, podle nichž splňují specifické normy a mohou se tak pyšnit různými tituly navíc. Příkladem atestu, který najdete naprosto běžně u velké spousty obuvi je takzvaná protiskluzová podrážka, kdy je bota vybavena vzorkem, jenž by měl na mokrých a kluzkých plochách úplně zabraňovat, či alespoň minimalizovat riziko podklouznutí.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top