Průmysl

Většina kutilů podceňuje investici do pracovního oblečení a obuvi. Víte ale, že to je nejčastější zdroj úrazů?

pexels.com

Tradice kutilství je v České republice opravdu velká. Ne nadarmo se také říká, že máme „zlaté české ručičky“. Většina z nás totiž dokáže jen v domácích podmínkách opravit celou řadu věcí, které by různé jiné národy vyhodily a okamžitě kupovaly nové. Na co ale čeští kutilové zapomínají? Na bezpečnost a pracovní oděvy. Nejsou přitom ani zdaleka nedostupné nebo drahé.

Pracovní oděvy a pracovní obuv lze získat už i velice levně

Že stojí tisíce korun je opravdu hloupost. Pokud budete koukat na drahé kusy obuvi a oblečení, které jsou ze speciálních materiálů, tak je cena podstatně vyšší. Naprosté většině kutilů ale dokonale stačí základní pracovní oblečení. I tak je totiž schopné nabídnout větší komfort a bezpečí v jednom. Nejen, že se myslí na pohyb a tím pádem je pracovní oblečení střižené mnohem více na míru, pro manuální práci, ale už i základní materiály jsou mnohem pevnější a poctivější, díky čemuž nabízí vysokou ochranu.

Důležité jsou především doplňky

Nejvíce se ale zapomíná právě na doplňky. Pracovní oděvy a pracovní obuv totiž opravdu nejsou pouze o montérkách a uzavřených pracovních botách. Mnohé z doplňků jsou pro ochranu zdraví důležitější než veškeré další oblečení.

Typickým příkladem jsou rukavice. I nejstandardnější rukavice v ceně několika korun, vás dokáží ochránit před vražením třísky, roztržením dlaně o hřebík a spoustě dalších věcí. Čím rizikovější práci pak děláte, tím dokonalejší rukavice si i můžete sehnat. Svoje ruce tak můžete ochránit při řezání dřeva rukavicemi proti proříznutí nebo propálení. Zapomínat ale nesmíte také na ochranu obličeje. Celo obličejové štíty z klasického plexiskla, které stojí okolo stokoruny, například dokáží naprosto dokonale ochránit obličej před šponami a třískami z materiálu.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top