Mysl a tělo lze v dnešní době léčit nejrůznějšími způsoby. Málokdo ovšem slyšel o pobytu ve tmě, s nímž se velice často pojí slovní spojení léčba tmou. Do jisté míry jasně vypovídající označení. Málokdo si však dokáže představit to správné, co je součástí tohoto několikadenního rituálu. Pokud do takové skupiny čtenářů patříte také, začtěte se do následujících řádků.
Léčba tmou má sáhodlouhou historii
Pobyt ve tmě rozhodně není žádnou novinkou. Pokud vás bude léčba tmou zajímat do detailu, tak zjistíte, že už dávní předci praktikovali tyto pobyty. Jejich cíl je naprosto jednoduchý. Dalo by se říci, že tma léčí. Pokud v ní totiž strávíte delší dobu, budete moci nahlédnout do své vlastní mysli. Začnete vnímat tělo trochu odlišným způsobem a ve své podstatě najdete bránu k patřičné meditaci.
Ne nadarmo stojí léčba tmou za vyřešením mnohých psychických problémů a zlepšení duševního zdraví. A jak každý správně ví, mysl je propojena i s tělem, takže pobytem ve tmě můžete prospět i své fyzické schránce. Tato prastará tibetská buddhistická metoda zažívá celkem značný boom po celém světě a Česká republika není žádnou výjimkou.
Ideální místo pro pobyt ve tmě
Vědět byste také měli to, že terapie tmou ve vlastním době při zhasnutém světle příliš nefunguje. Tato absolutní tma musí být několikadenní. Zároveň potřebujete správné zázemí, ať už jde o sociální služby nebo pravidelný přísun potravin. Přesně z těchto důvodů je léčba tmou realizována v prakticky a kompletně zařízených prostorách. Takových objektů se nachází v Česku mnoho, stačí si jenom vybrat.
Jestliže máte nějaké trápení a chcete si v životě ujasnit pár důležitých věcí, zkuste léčbu tmou. Vyhraďte si trochu volného času, ponořte se do absolutní tmy a začněte skutečně poznávat sami sebe. Věřte nebo ne, ale vyplatí se to.