Tech

Víte jak ochránit sebe a svůj majetek před nařízenou exekucí?

pexels.com

Dostat se do problémů s exekutorským úřadem není rozhodně nijak obtížné. Spoustu negativních zkušeností na sebe bohužel vrší celé desítky tisíc obyvatel naší republiky. Mnozí z nich mají opravdu velice špatné zkušenosti z dob, kdy chování exekutorů nebylo téměř regulováno. My vám přinášíme několik možností, jak v případě exekuce chránit sebe a svůj majetek.

Důležitá podmínka jménem dozorčí doložka

Jedná se o jednu z mnoha důležitých úředních záležitostí, které se musí zmínit přímo v exekučním příkaze. Pokud v dokumentaci není zmíněna, tak máte napůl vyhráno. Exekuce bez platné dozorčí doložky totiž nikdy neměla nastat a je tak za spolupráce s kvalitními lidmi zcela zastavitelná legální žalobou. Mnohé staré exekuce především od některých bank dokonce měly dozorčí doložku zcela nevalidní.

Výkup majetku nebo z exekuce

Existují i specializované společnosti, které vám dokáží zařídit zastavení exekuce takzvaným vykoupením. Zkrátka se dostanete do problémů, nebo skluzu v placení, které vám přeroste až v exekuční řízení. Pokud ale disponujete zdroji na to, abyste mohli řešit problém i splátkovou cestou, tak vykoupení z exekuce nabídne ideální možnost. Společnost za vás uhradí veškeré pohledávky a na vás je poté splácení kombinace ceny služeb a pohledávek společnosti, která zastavení exekuce dokázala zařídit.

Kryjte si věci denní potřeby!

Oproti předchozím letům, kdy byly exekutoři téměř mafií, naštěstí existuje celá řada efektivních ochranných mechanismů. Jedním z nich je například ochrana věcí denní potřeby. Jde o takové věci jako je nábytek, oblečení, hygiena, věci na vaření a další podobné záležitosti. Nestane se vám tak, aby vám mohl exekutor zcela legálně vyprázdnit byt do poslední věci. Nepostižitelné jsou dokonce i předměty jako elektronika nebo automobil, pokud jste schopni dokázat, že jsou naprosto nepostradatelné pro vaše živobytí nebo studium.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top