Tech

Vlastní server může dnes provozovat opravdu každý

vlastní server
pixabay.com

Již dávno jsou zapomenuty doby, kdy majitelé nejrůznějších internetových portálů a aplikací provozovali své servery doma, tzv. na koleni. Nepraktické řešení s vysokými provozními náklady, navíc s minimální zárukou neustálé dostupnosti nabízených služeb.

Dnešní době vládnou trochu odlišná řešení postavená na velice profesionální úrovni. Ano, můžete mít vlastní server, jen je rozdíl v tom, že „železo“ není vaše a vy využíváte pouze pronajatý virtuální výkon a prostor. Jestliže o takovém modelu fungování moc nevíte, možná vám více napoví následující řádky.

Virtuální privátní server na klíč

Tento název je obvykle spojen se zkratkou VPS. Jde o vlastní server, který však není provozován u vás doma, v kanceláři nebo ve firmě, ale v jednom z nejmodernějších datových center ve Střední Evropě. Tomu také odpovídá kvalita služeb, jež je v porovnání s amatérským prostředím na výši.

I když nebudete mít server fyzicky po ruce, máte nad ním stoprocentní kontrolu. Získat můžete výkon odpovídající vašim aktuálním požadavkům, rychlé připojení k internetu 1Gbps, vlastní verze PHP a umístění v datacentru pyšnícího se TIER IV.

Tak nějak vypadá novodobé VPS neboli vlastní server pro webová studia a provozování libovolného počtu domén.

Server za minimální náklady

A pokud si myslíte, že VPS je službou, která mnohonásobně zvýší vaše výdaje oproti provozování klasického serveru, jste značně na omylu. Ba naopak. Docílit můžete až 100 krát lepšího poměru mezi výkonem a cenou. Toto řešení je totiž postaveno na takovém modelu, kdy platíte pouze za to, co využíváte.

Možná je nejvyšší čas, vyměnit vlastní server za VPS a kromě výše zmíněného se domoci také profesionálního monitoringu serveru a vysoké úrovně zabezpečení. K tomu si samozřejmě můžete v případě zájmu připočíst i odbornou technickou podporu.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top