Průmysl

Vše, co byste měli vědět o kari sítích

Kari sítě jsou bezpochyby všem dobře známým produktem, který nachází primární využití na stavbách. Málokdo však ví o kari sítích něco více. Například to, že jde o hutní materiál, což je logické, protože výrobním materiál je ocel. Kari sítě jsou navíc dostupné v různých variantách provedení a nabízí celkem široké možnosti užití. Kreativitě a nápaditosti se v tomto ohledu meze rozhodně nekladou.

Kari sítě šité na míru

V okamžiku, kdy se rozhodnete použít kari sítě, respektive musíte, je zapotřebí vědět bližší specifikaci. Není totiž kari síť jako kari síť. Dostupné jsou sítě do betonu s odlišnými technickými parametry. Tzn., že vycházet musíte z doporučení nebo z projektu konkrétní stavby. Zásadní pro vás bude průměr příčného a podélného drátu. Přihlížet musíte i k velikosti jednotlivých ok. Od těchto vlastností se ve své podstatě odvíjí i samotná velikosti kari sítě a její hmotnost.

Při práci s kari sítěmi oceníte určitě fakt, že je lze poměrně snadno modifikovat a upravit k obrazu svému. Jednotlivé dráty jsou k sobě svařeny, takže když je třeba, můžete mezi kari sítěmi vytvářet další sváry. Na druhou stranu kari sítě lze i rychle dělit, a to za pomoci velkých štípacích nůžek. Na stavbách, konkrétní při užití v rámci základové desky se kari sítě mezi sebou svazují drátem, a to s překryvem alespoň dvou ok.

Další využití kari sítí

A nyní přistupme ke zmínce o tom, kde všude se vlastně dají kari sítě využít? Jak asi správně tušíte, nebude to jenom ve stavebnictví. Praktické upotřebení se nabízí třeba zahrádkářům a pěstitelům zeleně. Kari sítě totiž mohou využít jako podklad, respektive stojan pro popínavé plodiny. Na své si přijdou i ti, kdo chtějí ohraničit vybraný prostor, k čemuž se kari sítě také hodí. V podobném duchu by šlo jistě pokračovat. Stačí se jenom trochu zamyslet.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top