Móda & styl

Zajímavé materiály, které byste ve špercích nečekali. Dokonce ani v těch mužských!

pixabay.com

Mužské šperky byly odjakživa mnohem zajímavější než ty ženské. Je to zajímavý fakt, který se po celé generace nemění. Zatím co dámy si hledají poměrně jednoduchý jednotný styl a méně z něj vystupují, tak pánové naopak ve všech chtějí být unikátní a jedineční natolik, že se to odráží i na špercích. Jaké méně časté materiály jsou ve šperkařství pro muže používané?

Krásné vzory rustikálního dřeva

Rustikální dřevo je něčím krásným a jedinečným. Má nádhernou dřevěnou konturu, a navíc se dá sehnat rovnou v desítkách různých zajímavých odstínů. Mezi nejsvětlejší dřeva patří Vrba nebo Bříza, zatím co k těm tmavším pak například dub. Každé z těchto dřev má svoje specifické vlastnosti. Svoji unikátní kresbu, barevnou hloubku a také pochopitelně i tvrdost a štěpnost, podle čehož se s nimi dá pracovat.

Pánské náramky na ruku z kůže

Kůže je poměrně historická věc v oblasti šperkařství a je potřeba říct, že už první kmeny měly právě z kůže tendenci vytvářet skvosty. Nejvíce se usadily náhrdelníky a u mužů především pánské náramky na ruku. Zajímavostí ale je, že těmto letům dodnes neodzvonilo, a i teď můžete sehnat celé desítky zajímavých šperků, kde je stěžejní komponentou právě kůže. Kůže je oproti předchozím letům mnohem lépe opečovávaná a je kultivovaná do naprosté dokonalosti. Může se tak chlubit mnohem lepšími vlastnostmi, než do nedávna používané druhy a jejich úpravy.

Vzácné plody moře i ve špercích

V ženských špercích se používají velice hojně a také dost dlouho. Perly jsou celkově úžasnou surovinou, a i když jsou desítky pokusů a syntetické perly, nebo jejich tvorbu v chovaných lasturách, tak ta přírodní má stále něco navíc. Velice oblíbené jsou perly nejen mořské, ale také sladkovodní. Často dosahují takové kvality, že sladkovodní od mořské od sebe rozeznají jen skuteční experti.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top